Meral Danış Beştaş serbest bırakıldı

Diyarbakır'da gözaltına alınan HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş, mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Meral Danış Beştaş serbest bırakıldı

Diyarbakır'da yürütülmekte olan bir terör soruşturması kapsamında, hakkında gözaltı kararı verilen HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Diyarbakır'daki evinde, gece yarısı sıralarında polis tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Beştaş’ın savcılıktaki sorgusu tamamlandı. Beştaş, tutuklanması talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Mahkeme, Beştaş’ı adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

HÜDA KAYA AFYONKARAHİSAR’DA GÖZALTINA ALINDI

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Diyarbakırda’ki bir dava kapsamında tatil yaptığı Afyonkarahisar’da gözaltına alındı. HDP Milletvekili Hüda Kaya, tatil yaptığı 5 yıldızlı termal otelde, saat 00.30 sıralarında İzmir ve Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüklerine bağlı polis ekiplerince gözaltına alındı. Kaya’nın gözaltına alındığını HDP Van Milletvekili Nadir Yıldırım, Twitter hesabından duyurdu. HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen de Twitter hesabından paylaştığı mesaj ile Kaya’nın Diyarbakır’daki bir davadan dolayı Afyonkarahisar’da gözaltına alındığını belirtti. HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir ise yine sosyal meyda hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Kaya’nın önce İzmir’e, ardından Diyarbakır’a götürüleceğini öğrenciklerini açıkladı. Hüda Kaya mahkemenin zorla getirme kararı uyarınca 8 Aralık 2016’da da gözaltına alınmıştı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...