Sözcü Plus Giriş

‘Aklımız hayalimiz almadı’ Vatan Şaşmaz’ın cenazesinden dikkat çeken notlar

Beşiktaş bir otel odasında eski manken Filiz Aker tarafından sırtından vurularak öldürülen Vatan Şaşmaz son yolculuğuna uğurlandı. Vatan Şaşmaz'ı son yolculuğunda ünlü isimler ve dostları yalnız bırakmadı. İşte Vatan Şaşmaz'ın cenazesinden dikkat çeken notlar ve acı fotoğraflar...

20:53 -
‘Aklımız hayalimiz almadı’ Vatan Şaşmaz’ın cenazesinden dikkat çeken notlar

Vatan Şaşmaz son yolculuğuna bugün uğurlandı. Vatan Şaşmaz'ın cenazesi yakınları tarafından Karacaahmet Gasilhanesi'nden alınarak cenaze namazının kılınacağı cami olan Güzeltepe Birlik Camii'ne götürüldü. Vatan Şaşmaz’ı son yolculuğuna dostları uğurladı.

‘AKLIMIZ HAYALİMİZ ALMADI’

Çocuklar Duymasın dizinde, Meltem'in babası emekli müsteşar Kemal Bey rolünde izlediğimiz Ferdi Akarnur da Vatan Şaşmaz'ı son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Daha üç gün önce sette birlikte olduklarını söyleyen Akarnur, yaşananlar karşısında çok şaşkın ve üzgün olduğunu söyleyerek, “10 yıldır çalışıyoruz. Hiç kimseyi kırmamış bir insan. Ağzından bugüne kadar kötü bir laf duymadık. Bu nasıl bir şey. Aklımız hayalimiz almadı” şeklinde konuştu.

Cenaze törenine Çocuklar Duymasın dizisinin başrol oyuncuları Pınar Altuğ Atacan ve Tamer Karadağlı da katıldı.

Cenaze defnedilmek üzere Çengelköy Mezarlığı'na götürüldüğünde törenden geriye kalan tek ünlü isim Tuğba Özay oldu. Özay arkadaşına son görevini yerine getirirken gözyaşlarına hakim olamadı. Ailesi Vatan Şaşmaz'ın eşinin çevresinde adeta etten bir duvar oluştururken, cenazeye katılan isimler üzüntülerini belirtti.

İLGİLİ HABERVatan Şaşmaz son yolculuğuna uğurlandıVatan Şaşmaz son yolculuğuna uğurlandı

Muhabirlerin sorularına yanıt veren Pınar Altuğ Atacan çok üzgün olduğunu söylerken; “Sözün bittiği yerdeyiz, Vatan çok eski arkadaşımdı. Mankenlik döneminden beri tanıştığım bir dostumdu. Böyle bir şey olduğuna inanamıyorum. Sürekli birbirimize sırlarımızı anlatırdık ama bu yaşadıklarından haberim yoktu” şeklinde konuştu. Rol arkadaşı Tamer Karadağlı, “Çok üzgünüz keşke diyecek bir şey olsa” sözlerini sarf etti.

‘ÇOK YARDIMSEVER BİR İNSANDI’

Törene katılan Ömür Gedik de yakın dostu hakkında konuştu. Bir hayli bitkin olduğu dikkatlerden kaçmayan Ömür Gedik; “Vatan'la birlikte hayvanları nasıl mutlu ederiz diye kafa patlatır projeler gerçekleştirirdik. Çok yardımsever bir insandı, ne zaman çağırsak davette bulunsak herhangi bir maddi ücret talep etmeden gelirdi” şeklinde bir açıklamada bulundu.

omur-gedik-ic

PODYUM ARKADAŞLARI TÖRENE KATILDI

Vatan Şaşmaz'ın dört aylık hamile eşi Yasemin Adalı'nın son derece üzgün görünürken, onu Şaşmaz'ın annesi Safiye Şaşmaz teselli etti. Sözcü'ye konuşan Yusuf Adalı, hayatını kaybeden Vatan Şaşmaz için; ‘Dünyalar iyisi bir insandı' şeklinde konuştu. Cenazeye Vatan Şaşmaz'ın podyum arkadaşları Yaşar Alptekin ve İpek Tanrıyar gibi isimler de katıldı.

İLGİLİ HABERVatan Şaşmaz cinayetiyle ilgili Talat Bulut'tan tepki: Biraz susmayı deneseniz!Vatan Şaşmaz cinayetiyle ilgili Talat Bulut'tan tepki: Biraz susmayı deneseniz!

ŞAŞMAZ'IN EŞİ YASEMİN ADALI TAZİYELERİ KABUL ETTİ

Vatan Şaşmaz'ın eşi cenazenin camiye getirilmesinin ardından artan kalabalıkla birlikte yakınlarının taziyelerini kabul etmeye başladı.

Yasemin Adalı, Vatan Şaşmaz’ın cenaze töreninde objektiflere yansıyan görüntüsüyle eşine olan sevgisini bir kez daha gösterdi. Cenaze töreni boyunca metanetini koruyan ve soğukkanlı bir görüntü çizen Yasemin Adalı, Vatan Şaşmaz’ın tabutu cami avlusunu terk ederken gözyaşlarına boğuldu.

Anne Şaşmaz ve Yasemin Adalı taziyeleri kabul ederken ünlü sunucunun sevenleri de tabutu başında dualar ederek gözyaşı döktü.

Anne Şaşmaz ve Yasemin Adalı taziyeleri kabul ederken ünlü sunucunun sevenleri de tabutu başında dualar ederek gözyaşı döktü.

Eşi Vatan Şaşmaz'ın öldüm haberini tatil için gittiği ailesinin yanında Tarsus'ta öğrenen Yasemin Adalı apar topar İstanbul'a geri dönmüştü. Yaşadıklarıyla ilgili açıklama yapmayan acılı eşin 4 aylık hamile olduğu da ortaya çıktı.

Vatan Şaşmaz, 2015 yılında özel bir TV programına konuk olmuş, Yasemin Adalı ile evlilik sözleşmesi yaptıklarını ve çocuk istediğini söylemişti.

İLGİLİ HABERSon dakika haberi... Vatan Şaşmaz'ın Filiz Aker tarafından vurulduğu silahın özellikleri ortaya çıktı: Özel tasarlanmış!Son dakika haberi... Vatan Şaşmaz'ın Filiz Aker tarafından vurulduğu silahın özellikleri ortaya çıktı: Özel tasarlanmış!

VATAN'A SEVGİSİNİ YÜZÜĞÜYLE GÖSTERDİ

Cenaze töreninde ilk başlarda muhabirlere görüntü vermek istemeyen ve ailesinin ördüğü etten duvarın arkasında duran Yasemin Adalı daha sonra bu kararından vazgeçti ve muhabirlerin görüntü almasına izin verdi.

Eşinin tabutunun başında kendisine gelen taziyeleri kabul eden ve dostlarıyla birlikte sarılarak gözyaşı döken Yasemin Adalı'nın eşinin yüzüğünü de taktığı o sırada objektiflere yansıdı.

yasemin-adali-yuzuk-ic

Sol elinde hem kendisinin hem de vefat eden eşi Vatan Şaşmaz'ın yüzüğünü taşıyan Yasemin Adalı böylelikle bebeğine hamile olduğu Şaşmaz'a sevgisini son bir kez daha gösterdi.

Cenaze töreni boyunca metanetini koruyan ve soğukkanlı bir görüntü çizen Yasemin Adalı, Vatan Şaşmaz'ın tabutu cami avlusunu terk ederken gözyaşlarına boğuldu. O anlar objektiflere yansıdı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more