Sözcü Plus Giriş

86’lık nine fenomen oldu

Sibirya soğuklarının hayatı durdurduğu İrlanda'nın Cork şehrinde, 86 yaşındaki bir ninenin torunuyla beraber kızakla kaydığı ve büyük keyif aldığı görünen fotoğraf, sosyal medyada viral oldu.

13:10 -
86’lık nine fenomen oldu

İngilizlerin “doğudan gelen canavar” ismini verdiği kar fırtınası ve soğuklar, birçok insanın başını ağrıttı ağrıtmasına ama Eileen Maguire isimli 86 yaşındaki kadın, fırtınayı “fırsata çevirmeyi” başardı.

Eileen’in torunuyla beraber karla kaplı Sweeney Tepesi’nden kızakla aşağı kaydığı görüntüler, sosyal medyada viral oldu. Eileen’e cesaret veren kişi de torunuydu:

“Torunum Jack için olmasa buna kalkışmazdım ama arkamda oturduğu için güvende olduğumdan emindim” diyen sempatik nine, bu maceranın yarattığı duyguyu şöyle anlattı:

“Gençlerin kızakla muhteşem vakit geçirdiklerini gördüm ve şansımı denemek istedim. Hiç düşünmeden de kararımı verdim. İlk başta korktum ama biz ilerledikçe her şey çok daha kolay oldu.”

‘Evde duramıyorum işte’

Aslında nine Eileen Maguire’ı hafife almak büyük hata olur. Eileen haftada birkaç kez tenis oynuyor ve yüzmeye gidiyor. Hepsi de kızakla kaydığı sırada Eileen’i izlemiş.

Sosyal medyada fotoğrafı viral olunca bu Eileen’in çok hoşuna gitmiş. “Gelen tepkilere çok şaşırdım” diyen kadın, bu ana bu kadar kişinin tanık olacağını tahmin bile etmiyormuş.

Eileen’in ailesi, büyükannelerinin o kızağa bineceğinden şüphe etmemiş bile. Torunu Jack, “En başından beri bunu yapacağını biliyordum. Bir sürü insan bizi izliyordu ve bu muhteşemdi” diyor. Gelini Deborah ise, Eileen’ın yaz kış demeden, dudağındaki rujunu da ihmal etmeden yüzdüğünü anlatıyor: “İnsanlar yaşlıların dayanıksız olduğunu düşünmeye meyilli ama bu, öyle olmadıklarına kanıt. Bize verecekleri çok daha fazlası var.

“Eileen hem ailesi ve arkadaşları, hem de çevresindeki herkes için bir ilham kaynağı.” (BBC Türkçe)

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more