Elon Musk, “pedofil” demişti… Ünlü iş insanından flaş tweet

Tesla'nın CEO'su Elon Musk, geçen hafta Tayland'da 12 çocuk ve antrenörlerini bir mağaradan kurtaran dalgıç ekibinin liderine hakaret etmişti. Tayland'daki çocukları bir denizaltıyla kurtarmayı teklif eden Musk'ı eleştiren dalgıca, "Pedofil" diyen Musk geri adım attı. Musk, "Hata benim, şirketlerimin değil" dedi.

Elon Musk, “pedofil” demişti… Ünlü iş insanından flaş tweet

Geçen haftanın gündemi Elon Musk’tı… Tesla başta olmak üzere birçok yaratıcı şirketin kurucusu ve lideri olarak görev alan Elon Musk, Tayland’da 2 haftayı aşkın bir süredir mahsur kalan çocukları kurtarmak için harekete geçmişti. Musk, dalgıçların yerine özel denizaltılar geliştirmeyi teklif etmiş ve o dönemde Tayland’a giderek kurtarma çalışmalarına dahil olmuştu.

Fakat Musk’ın denizaltı projesi zaman kısıtlığı ve yetkililerin istememesi dolayısıyla rafa kaldırılmıştı. Öyle ki o dönemde dalgıç ekibini yöneten Vernon Unsworth, Trump’ın imajını iyileştirmek için böyle bir projeyle gündeme geldiğini iddia etmiş ve “Denizaltısını alıp bir yerine soksun” demişti. Bu açıklamanın ardından Musk, Unsworth’ün Tayland’da olam sebebinin şüpheli olduğunu söylerken çocukları kurtarmaya yardım eden dalgıcın “pedofil” olduğunu iddia etmişti.

Musk, Twitter üzerinden bu açıklamayı kısa sürede sildikten sonra kurucusu ya da lideri olduğu şirketlerin hisselerinde ciddi bir düşüş meydana gelmiş ve yönetim kurulu içerisinde kriz yaşanmıştı. Bugün Musk bu duruma müdahale etmek için Twitter’dan paylaşımlarda bulundu. Musk, “Bay Unsworth’e ve liderleri olarak temsil ettiğim şirketlerimden özür dilerim. Bu hata benim ve sadece bana ait” dedi.

Elon Musk açtı ağzını yumdu gözünü: O bir pedofil İlginizi Çekebilir Elon Musk açtı ağzını yumdu gözünü: O bir pedofil

Musk, Twitter hesabıdnan, “Bay Unsworth hakkımda gerçek olmayan iddialarda bulunduktan ve mini denizaltıyla cinsel ilişkiye girmemi önerdikten sonra kızgınlıkla söylenmiş sözlerdi” ifadesini kullandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...