Sözcü Plus Giriş

Pokemon Amca, oyun çılgınlığını üst seviyeye çıkardı

Bir dönem çok popüler olan akıllı telefon oyunu Pokemon Go, 70 yaşındaki Tayvanlı bir adamı ünlü yaptı. Sokakta dolaşarak artırılmış gerçeklik teknolojisiyle Pokemon avına çıkan Chen San-yuan, özel geliştirdiği cihazıyla aynı anda 11 telefon taşıyor ve Pokemon yakalayabiliyor.

Sozcu.com.tr
13:28 -
Pokemon Amca, oyun çılgınlığını üst seviyeye çıkardı

Tayvan’da torunununa özenerek bisikletine taktığı 11 telefonla günde 20 saat artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon Go oynayan 70 yaşındaki bir kişi, sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı. Pokemon avını daha da ileri götürmek için bisikletine dört telefon daha takmayı planladığını söyleyen Chen San-yuan, bu hobisi için ayda 1000 dolardan fazla harcıyor. Taipei sokaklarında “Pokemon Amca” olarak bilinen Chen, mobil şarj cihazlarının yardımıyla gece geç saatlere kadar oyun oynayabiliyor.

"Pokemon dede" lakaplı adam mobil şarj aletlerinin yardımıyla geç saatlere kadar oyun oynayabiliyor.

“Pokemon dede” lakaplı adam mobil şarj aletlerinin yardımıyla geç saatlere kadar oyun oynayabiliyor.

Fotoğrafı sosyal paylaşım sitesi Reddit’te yayımlandıktan sonra üne kavuşan Chen, Pokemon sayesinde yeni dostlar edindiğini ve Alzheimer’a yakalanma riskini azalttığını söyledi. Temmuz 2016’da çıkarılan Pokemon Go oyunu tüm dünyada kısa sürede popüler hale gelmiş, oyunun yaratıcısı Nintendo şirketinin hisseleri 5 gün içinde 9 milyar dolar değer kazanmıştı.

Pokemon dede, yerel ve uluslararası basından büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Pokemon dede, yerel ve uluslararası basından büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Akıllı telefonda oynanan oyunda, artırılmış gerçeklikle gerçek görüntülerin üzerine bindirilen sanal canavarlar yakalanıyor.

Pokemon dede aynı anda 11 cihazla oyun oynayabiliyor.

Pokemon dede aynı anda 11 cihazla oyun oynayabiliyor.

Son güncelleme: 13:31 10.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more