Afrin ile ilgili flaş iddia! Birkaç saat içinde…

Suriye devlet televizyonunda verilen son dakika haberinde, Suriye güçlerinin "birkaç saat içinde" Afrin'e gireceği iddia edildi.

Afrin ile ilgili flaş iddia! Birkaç saat içinde…

Suriye devlet televizyonu Ikhbariye, Suriye hükümetini destekeleyen güçlerin Afrin bölgesine gireceğini iddia etti. TV kanalının muhabirine dayandırılan haberde, “Rejim yanlısı güçler birkaç saat içerisinde Afrin’e girecek” ifadesi kullanıldı.

Önceki gün Reuters’a konuşan kaynaklar, Şam yönetiminin Afrin’e gireceğini iddia etmişti.

Reuters: Anlaştılar, Suriye Ordusu Afrin'e girecek İlginizi Çekebilir Reuters: Anlaştılar, Suriye Ordusu Afrin'e girecek

 


AFRİN’DE SON DURUM:

TSK: HAREKAT PLANLANDIĞI GİBİ SÜRÜYOR

TSK tarafından yapılan açıklamalarla, harekatın planlandığı şekilde devam ettiği belirtiliyor. Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtının; barış ve istikrarı sağlamak üzere tüm teröristlere karşı, ahlaki değerler ve uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde azim ve kararlılıkla sürdürüldüğü vurgulanıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hak ve menfaatlerini korumak ve vatandaşlarının can güvenliğini sağlamak maksadıyla, millî birliğimizi ve bölünmez bütünlüğümüzü hedef alan başta FETÖ/PDY/PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadelesini, yurt içi ve yurt dışında kesintisiz olarak en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar sürdürme azim ve kararlılığında olduğu vurgulanıyor.

32 ASKER ŞEHİT, 1641 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Harekâtın başladığı günden bu yana Hatay ve Kilis’e 100’ün üzerinden füze ve roketle saldırı düzenlendi. Harekât kapsamında teröristlerin saldırıları ve çatışmalar sonucu 32 asker şehit oldu, 9 sivil vatandaş hayatını kaybetti. Ayrıca çatışmalar ile füze ve roketli saldırılar sonucu aralarında ÖSO mensuplarının da bulunduğu 500 kişi de yaralandı. 1 aylık süreçte 27’si son bir günde olmak üzere toplam 1641 terörist de etkisiz hale getirildi.

Son dakika haberi... Türkiye: Rejim güçleri PKK'yı korumak için giriyorsa durmayız İlginizi Çekebilir Son dakika haberi... Türkiye: Rejim güçleri PKK'yı korumak için giriyorsa durmayız

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...