Sözcü Plus Giriş

Trump, Rusya iddialarını ilk kez doğruladı

ABD Başkanı Donald Trump, oğlu Donald Trump Jr'nin, Kremlin bağlantılı Rus avukat Natalia Veselnitskaya ile Haziran 2016'ta "bir rakip hakkında bilgi almak için" görüştüğünü kabul etti. Ancak Trump görüşmenin yasal olduğunu savundu.

08:00 -
Trump, Rusya iddialarını ilk kez doğruladı

Trump böylece oğlunun Veselnitskaya ile görüşmesiyle ilgili en net açıklamasını yaptı. Özel Savcı Robert Mueller, ABD istihbaratının, Ruslar’ın Trump’ın başkanlık seçimini kazanabilmesi için komplo kurduğu yönündeki bulgularını soruşturuyor. Başkan Donald Trump, Ruslarla herhangi bir iş birliği yapılmadığını savunuyor. Trump süren soruşturmaları “tarihteki en büyük siyasi cadı avı” diye tanımlıyor.

Trump, oğlu hakkındaki iddiaları ilk kez doğruladı.

Trump, oğlu hakkındaki iddiaları ilk kez doğruladı.

Aralarında Washington Post, CNN ve Associated Press Haber Ajansı’nın da bulunduğu Amerikan medyası, farklı kaynaklara dayandırarak, Başkan Trump’ın oğlunun 9 Haziran 2016’da Veselnitskaya ile yaptığı görüşme yüzünden başının yasalarla belaya girebileceğinden kaygılı olduğunu duyurdu. Trump ise Twitter’da “Mükemmel oğlum Donald’ın Trump Tower’da yaptığı görüşmeden kaygılı olduğum sahte habercilik, tam bir hayal ürünü. Bu toplantı bir rakiple ilgili bilgi almak içindi, tamamen yasaldı ve siyasette sürekli yapılan bir şeydi- ve bir yere de varmadı. Görüşmeden bilgim yoktu!” dedi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more