2018 Lise KPSS başvuruları ne zaman sona eriyor? ÖSYM KPSS başvuru ekranı…

Lise mezunu olup kamuda çalışmak isteyen vatandaşlar için KPSS başvuruları 3 Temmuz'da başlamıştı. Sınav 8 Kasım'da düzenlenecek. Memur adayları lise KPSS başvurularını bir an evvel yapmalı çünkü son gün yaklaştı. Peki lise KPSS başvuruları ne zaman sona erecek? KPSS başvuruları nasıl yapılır, sınav ücreti ne kadar? İşte KPSS hakkında merak edilenler...

2018 Lise KPSS başvuruları ne zaman sona eriyor? ÖSYM KPSS başvuru ekranı…

Kamu personeli olarak çalışmak isteyen binlerce vatandaş KPSS tarihini bekliyor. Lise mezunu adaylar 3-19 Temmuz tarihleri arasında KPSS başvurularını yapacak. Lise mezunu adaylar için sınav tarihi ise 8 Kasım. Haberimizden 2018 lise KPSS başvuru ekranına ve KPSS hakkında diğer detaylara erişebilirsiniz.

2018 KPSS BAŞVURU EKRANI

Memur adayları ais.osym.gov.tr adresi üzerinden başvurularını yapabilecek. Başvuru yapabilmek için TC kimlik numarası ve şifre gerekiyor. Şifresi olmayanlar ÖSYM bürolarını ziyaret ederek başvuru yapabiliyor.

ORTAÖĞRETİM KPSS ÜCRETİ NE KADAR?

KPSS başvuru ücreti bu sene 60 lira olarak belirlendi. KPSS sınavına girmek için başvuru yapacak olan adaylar sınav ücreti olarak ödeyecekleri ücretleri nereye hangi bankaya, nasıl ödeyeceklerini merak ediyorlar. Ücretlerin yatırılacağı bankalar; T.C. Ziraat Bankası, Akbank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Deniz Bank, Kuveyt Türk PTT ve Halk Bankası olarak belirlendi.

2018 KPSS ORTAÖĞRETİM NE ZAMAN YAPILACAK?

KPSS Ortaöğretim 7 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav için başvurular 3 ve 19 Temmuz 2018 tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar ise 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak.

Loading...