Sözcü Plus Giriş

2018 KPSS lisans sonuçları açıklandı mı? İşte beklenen tarih…

Aylarca belki yıllarca memur olabilmek için çalışan milyonlarca kişi için heyecan dorukta! KPSS Lisans Sonuçlarının açıklanmasına günler kaldı. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden TC kimlik numarası ve şifre ile KPSS Lisans Sonuçlarını öğrenebileceksiniz. İşte KPSS Lisans Sonuçlarının açıklanacağı tarih...

18:35 -
2018 KPSS lisans sonuçları açıklandı mı? İşte beklenen tarih…

Kamu personeli olmak için günlerce çalışan, dirsek çürüten adaylar ÖSYM tarafından açıklanacak KPSS Lisans Sonuçlarını heyecan ve merak içinde bekliyor. ÖSYM, 22 Temmuz’da Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın Lisans kısmını düzenlemişti. Hayallerine kavuşmak isteyenler KPSS Lisans Sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak sorularının cevabını araştırıyor. Sonuçların 31 Ağustos Cuma günü açıklanması bekleniyor. Açıklama yapılır yapılmaz aşağıdaki linkten öğrenebileceksiniz.

ÖSYM AİS KPSS LİSANS SONUCU SORGULAMA EKRANI

Sonuçlar açıklandığı zaman, adaylar sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılıyor.

Yukarıda sözü edilen Yönetmeliğin 2. maddesinde, kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak kadrolar A Grubu Kadrolar ve B Grubu Kadrolar olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

a) A Grubu Kadrolar; Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına,

b) B Grubu Kadrolar; kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin eki listelerde yer alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.

İLGİLİ HABERÜniversite adaylarının gözü tercih sonuçlarında! YKS tercih sonuçları için zaman azalıyor...Üniversite adaylarının gözü tercih sonuçlarında! YKS tercih sonuçları için zaman azalıyor...
Son güncelleme: 18:55 28.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more