Sınav tarihi değişti! DGS başvuruları ne zaman başlayacak? İşte ÖSYM 2018 DGS başvuru detayları…

ÖSYM sınav takvimi ile duyurduğu DGS tarihini değiştirdi. 8 Temmuz 2018'de yapılacak sınav 21 Temmuz 2018 tarihine ertelendi fakat başvuru tarihi değişmedi. Peki 2018 ÖSYM DGS başvuruları ne zaman başlayacak?

Sınav tarihi değişti! DGS başvuruları ne zaman başlayacak? İşte ÖSYM 2018 DGS başvuru detayları…

Önlisans programlarında öğrenim gören adaylar DGS’ye girerek lisans programlarına yerleşmek istiyor. Öğrenciler heyecan için DGS baş vuru tarihini ve sınavını bekliyor. 2 yıllık ön lisansı, lisans programına nasıl çevirebilirim sorusunu cevabı olan DGS Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön lisans programlarından mezun olan öğrencileri bir üst program olan 4 yıllık lisans programına geçiş hakkı sağlayan DGS'nin başvurularına çok kısa bir süre kaldı. Peki 2018 DGS başvuruları ne zaman başlayacak? İşte Dikey Geçiş Sınavı detayları…

DGS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

DGS'nin başvuru tarihleri 16 Mayıs 2018 ile 24 Mayıs 2018 tarihleri arasında olacak. DGS'ye girmeye hak kazanan öğrenciler için sına8 Temmuz 2018 tarihinde yapılacaktı fakat 21 Temmuz 2018 tarihine ertelendi. Sonuçlar ise 2 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak. Sınavda adaylara yönelik sayısal ve sözel bölümlerden oluşan bir yetenek testi uygulanacak ve her test 120 sorudan oluşacaktır. Sınavda uygulanacak test, lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme becerilerinin ölçülmesi amaçlanmaktadır.

dgs ne zaman

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

– Ön Lisans diplomasının aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi,

– Onaylı transkript (not dökümü – 2 suret, 1 sureti onaylı)

– Onaylı ders içerikleri (2 suret, 1 sureti onaylı)

– 6 adet 4,5 cm X 6 cm boyutunda fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olması gerekir)

– Askerlik Durum Belgesi (1995 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için, askerlik şubelerinden alınacak.)

– Nüfus Cüzdan Fotokopisi (Nüfus cüzdanı görülmek koşulu ile)

– 2018-DGS sonuç belgesinin internet çıktısı

Loading...