Sözcü Plus Giriş

İşte yeni zirve! Arap tarımı

Türkiye gıda fiyatlarına müdahale için ithalat başta olmak üzere çeşitli yöntemlere başvuruyor tabi bu durumlar yerli üreticiyi zorda bırakıyor.  3. Tarım, Meyve ve Sebze Yatırım Forumu için Körfez ülkesinden gelen 50 Arap yatırımcı ve 10 Arap gazeteci, Başkan Ramazan Çalık’ı makamında ziyaret etti. Arap vatandaşlarının gayrimenkul ve mobilya sektörüne ilgisinden sonra tarım alanındaki bu ziyaretleri dikkat çekti. 

15:10 -
İşte yeni zirve! Arap tarımı

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkan Yardımcısı Mustafa Rumeli’nin de hazır bulunduğu ziyarette Arap yatırımcılarla bir süre görüşen ve belediye çalışmaları hakkında yatırımcılara bilgi veren Başkan Ramazan Çalık; “ Tarım ve turizmin başkenti olan ilçemizde, Arap dostlarımızı ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. İnşallah düzenlediğimiz zirveyle hem dostluğumuz hem de ilişkilerimiz daha da artacak. Bu konuda belediye olarak elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz” dedi.

İLGİLİ HABERKonkordato furyasına Arap desteğiKonkordato furyasına Arap desteği

resimid_6623820

ÇOK LÜKS MODELLER VAR

Geçtiğimiz günlerde ise İnegöl’de mobilya ve dekorasyon ürünlerinin sergilendiği fuara, Arap turistler de yoğun ilgi gösterdi. Lübnan´dan gelen iş adamı Adnan Mazlum, Çin'e ürün gönderdiğini söyleyerek, “İnegöl´ün diğer ülkelere ve illere göre farkını bu fuarda gördüm. Çok lüks modeller var. Klasik, altın varaklı mobilyaları tercih ediyoruz. Fakat bu fuarda modern mobilyaları da beğendik” ifadelerini kullanmıştı.

İHA

Son güncelleme: 15:20 10.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more