Sözcü Plus Giriş

Dolar tırmanışını sürdürüyor! Haftanın ilk gününde dolar kaç TL oldu?

Geçtiğimiz günlerde 5 liraya ulaşan doların ateşi sönmüyor, Türkiye-ABD geriliminden de etkilenen dolar yukarı doğru seyrini devam ettiriyor, hafta sonunu 5,08 dolaylarında geçiren dolar yeni haftayla beraber 5,12'yi gördü. Saat 09:30 itibariyle 5,11 TL dolaylarında seyreden dolar adım adım yükselişini sürdürüyor.

08:47 -
Dolar tırmanışını sürdürüyor! Haftanın ilk gününde dolar kaç TL oldu?

Gündemdeki tüm gelişmeler doları etkiliyor, doların yükselişi ise birçok şeyin fiyatını doğrudan etkiliyor. Haftanın ilk gününde doların ne kadar olduğunu merak eden vatandaşlar, dolardaki son durumu ilgiyle araştırıyor. İşte dolar ne kadar oldu sorusunun cevabı ve dolardaki son durum…

SON GELİŞMELER VE DOLAR…

Dolar 5 lirayı aşmasına rağmen yükselişi hız kesmeden devam ediyor. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ise “Türkiye’ye yönelik yaptırımlar ABD’li rahibin iadesi konusunda çok ciddi olduğumuzun göstergesi” dedi. ABD, Türkiye’de tutuklu bulunan ve geçen hafta ev hapsine alınan Brunson’ın serbest bırakılması için Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik yaptırım açıkladı. Türkiye Dışişleri Bakanlığı tarafından bu yatırımlara tepki olarak yapılan yazılı açıklamada, “ABD yönetimini bu yanlış karardan geri dönmeye çağırıyoruz. Hiçbir amaca hizmet etmeyecek söz konusu saldırgan tutumun karşılığı gecikmeksizin aynıyla verilecektir” denildi.

SÖZCÜ YAZARLARINDAN EKONOMİ YORUMLARI

İLGİLİ HABERTaş Devri, taş bittiği için sona ermediTaş Devri, taş bittiği için sona ermedi İLGİLİ HABEREylem planı kupon arazi çıktı!Eylem planı kupon arazi çıktı!

 

İLGİLİ HABERABD krizinin sonuçlarıABD krizinin sonuçları İLGİLİ HABERKur farkına KDV yok mu?Kur farkına KDV yok mu?
Son güncelleme: 09:26 06.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more