Sözcü Plus Giriş

34 Milyonluk taklit parfüm operasyonu

İstanbul’da ünlü parfüm markalarının taklit ürünlerini yurtdışına götürmeye çalışan bir şebekeye operasyon düzenlendi. Baskında, piyasa değeri 34 milyon lira olan 63 bin parfüm ele geçirildi.

Habip ATAM
10:24 -

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, ünlü parfüm markalarının taklit ürünlerini piyasaya sürmeye çalışan bir şebekeyi belirleyince harekete geçti. Yapılan araştırmada şebekenin Başakşehir, Ziya Gökalp Mahallesindeki TIR parkında binlerce şişe parfüm yüklü 3 aracın gönderilmek üzere bekletildiği anlaşıldı.

63 BİN 238 ŞİŞE PARFÜM

TIR parkına baskın yapan ekipler, plakaları belirlenen 3 aracın çevresini sardı. İki kamyon ve 1 TIR'ı arayan polis, 63 bin 238 şişe parfüm ele geçirdi. Operasyonda araç sürücüsü ve şebeke üyesi 5 şüpheli gözaltına alındı.

34-milyonluk-taklit-parfum-operasyonu-5

UZMANLAR İNCELEDİ

Polis ekipleri, ele geçirdiği parfümleri uzmanlara inceletti. Ünlü markaların imitasyonu olan ürünlerin, ambalajından, içindeki parfüme kadar gerçeklerine çok benzetildiği bildirildi. Ele geçirilen parfümlerin piyasa değerinin 34 milyon 239 bin lira olduğu öğrenildi.

Polis ekipleri parfümlerin üretildiği imalathaneyi tespit etmek için çalışma başlatırken, gözaltına alınan şüpheliler emniyete götürüldü.

34-milyonluk-taklit-parfum-operasyonu-1
Son güncelleme: 11:53 14.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more