Sözcü Plus Giriş

Anadolu Üniversitesi AÖF sonuçları ne zaman? AÖF vize sınavı sonuçları bekleyişi…

Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri geçtiğimiz hafta sonu AÖF vize sınavlarında ter döktü. Öğrenciler Anadolu Üniversitesi'nin AÖF vize sınavı sonuçlarını ne zaman açıklayacağını araştırıyor. Peki AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

13:56 -
Anadolu Üniversitesi AÖF sonuçları ne zaman? AÖF vize sınavı sonuçları bekleyişi…

AÖF sınav sonuçlarını bekleyen öğrencilerin heyecanlı bekleyişi sürüyor. Anadolu Üniversitesinin merkezi açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin önlisans ve lisans programlarına giden öğrenciler vize sonuçlarını ne zaman öğrenebilecek? İşte AÖF vize sonuçları hakkında detaylar…

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA LİNKİ

AÖF'DE BÜTÜNLEME VAR MI?

AÖF'ün bütünleme sınavını neden yapmadığına dair açıklama yapan Anadolu Üniversitesi, konuyu şu ifadelerle açıkladı; Sınavlarda başarının değerlendirilmesinde Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları kullanılmaktadır. Bu sistemde güz ve bahar dönemleri birbiri ile ilişkilidir. Güz döneminde bir öğrencinin başarısız olduğu bir dersi bahar döneminde genel not ortalamasını yükselterek kurtarma şansı vardır. Bütünleme sınavı uygulandığında dönemler arası bağlantı kopacağından ve sistemdeki “Uyarı” ve “Tekrar” durumları uygulanamayacağından öğrenci başarısı olumsuz etkilenecektir. Ders geçme ve değerlendirme sistemimiz incelendiğinde bu durum açıkça görülecektir. Tüm bu açıklamalar sonucunda bütünleme sınavı uygulanması durumunda öğrencilerimizin dezavantajlı duruma geleceği değerlendirilmektedir.

aof-sonuclari

AÖF SINAVINDA HANGİ NOTLAR GEÇİYOR?

84 – 100 AA 4,00 Geçti
77 – 83 AB 3,70 Geçti
71 – 76 BA 3,30 Geçti
66 – 70 BB 3,00 Geçti
61 – 65 BC 2,70 Geçti
56 – 60 CB 2,30 Geçti
50 – 55 CC 2,00 Geçti
46 – 49 CD 1,70 Ortalamaya Bazlı Geçti
40 – 45 DC 1,30 Ortalamaya Bazlı Geçti
33 – 39 DD 1,00 Ortalamaya Bazlı Geçti

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more