Sözcü Plus Giriş

Dün gece Afrin’deki çatışma anları… ATAK’lar vurdu dokuz terörist öldürüldü

Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in doğusunda yapılan operasyonda 9 terörist öldürüldü. Görüntülerde gece yapılan operasyonda ATAK'ların yoğun ateş altına aldığı bölge ve çatışma anları görülüyor. Öte yandan JÖH birliği Gülbaba taburundan Raco'ya uğurlandı . İşte Afrin'de son durum...

09:08 -
Dün gece Afrin’deki çatışma anları… ATAK’lar vurdu dokuz terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de ÖSO ile birlikte gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı’nda dün gece teröristlerle girilen sıcak çatışmanın ardından TSK’ya ait ATAK helikopterleri Afrin’in batısında tespit edilen 9 teröristi etkisiz hale getirdi. ATAK helikopterlerinin operasyonu sosyal medyada yer aldı. Görüntülerde gece yapılan operasyonda ATAK’ların yoğun ateş altına aldığı bölge ve çatışma anları görülüyor.

AFRİN SON DURUM: ASKERLERİN ŞEHİT OLDUĞU RACO ASKERİ SEVKIVAT

Zeytin Dalı Harekatı’nın 42'nci gününde Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusunun Suriye'nin Afrin bölgesindeki operasyonları devam ederken, belirli noktalara askeri sevkıyat sürüyor. Çevre illerden gelen çok sayıda mayına dayanaklı kirpi tipi araç ve JÖH personeli Gülbaba Hudut Taburunda toplandı. Sabah saatlerinde ise Afrin kırsalında ve köylerde görev yapacak olan JÖH birliği Suriye'ye uğurlandı. Diğer yandan, ÖSO birliklerinin Afrin'in iç kesimlerine ilerleyişi sürerken, yer yer sıcak çatışmaların da yaşandığı öğrenildi.

İLGİLİ HABERTeröristler pusu kurup 8 askerimizi şehit etti!Teröristler pusu kurup 8 askerimizi şehit etti!

 

Son güncelleme: 09:24 07.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more