Canlı yayında FETÖ tartışması! CHP’li Gök: 2011 yılındaki KHK’da kimin imzası var?

CNN Türk canlı yayınında Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında FETÖ'nün siyasi ayağı tartışması yaşandı. CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, 15 Temmuz'dan önce yazılan TÜBİTAK iddianamesinden dikkat çeken bir bölüm paylaştı.

Canlı yayında FETÖ tartışması! CHP’li Gök: 2011 yılındaki KHK’da kimin imzası var?

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, CNN Türk canlı yayınında Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Programda FETÖ’nün siyasi ayağı tartışması yaşandı. Gök, 15 Temmuz darbesinden önce yazılan TÜBİTAK iddianamesinden dikkat çeken bir bölüm paylaştı.

FETÖ’den her kesimin sanık olduğunu söyleyen Gök, “Ama siyasetçi ayağı yok. Bu ayağına dokunulmuyor. 15 Temmuz’dan önce yazılan ilk iddianamede savcının yazdığı cümleleri paylaşıyorum. TÜBİTAK’a Fethullah Gülen çok özel bir önem vermektedir. Örgüt için önemli bir kurum kabul edilerek mahrem yerler içine alınmıştır. TÜBİTAK’ta örgüt kadrolaşmak için 2011 yılında yönetici kadrosunun bir KHK ile değiştirilmesini sağlamıştır. Bu kararnameden sonra kurum için FETÖ yapılanması kısa sürede kadrolaşmaya geçmiştir” diyor.

KHK’DA KİMİN İMZASI VAR?

2011 yılında Kanun Hükmünde Kararname’yi gösteren Gök, “O kararname burada. KHK’da kimin imzası var? Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası var. Siyasi yapılanmayı soruyorsunuz ya nereden çıkıyor bunlar diye.”

SAVCI GÖREVDEN ALINDI

Gök, “Savcı iddianameye bu ibareleri yazdı diye görevinden alındı” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...