Sözcü Plus Giriş

Erdoğan Diyarbakır mitinginde vatandaşlara hitap etti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Diyarbakır'da partisinin düzenlediği mitinge katıldı. Erdoğan, Demirtaş için, "Diyarbakır'da 53 Kürt kardeşimi sokağa dökülün diyen kimdi? Edirne'deki değil mi, sokağa dökülün dedi. Ne oldu 53 kardeşimiz orda öldürüldü, şehit oldu. Ölenler kimdi benim Kürt kardeşlerim değil miydi? Yasin Börü evladımız değil miydi? Şimdi Cumhurbaşkanı adayı olmuş" dedi.

null
Güncellenme: 20:34, 03/06/2018
Erdoğan Diyarbakır mitinginde vatandaşlara hitap etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öne çıkan açıklamaları;

 

Sizleri tarihinizden, geleneklerinizde kopararak marijinal örgütlerle aramıza girmeye çalıştılar. 24 Haziran’da güçlü meclis için Cumhurbaşkanlığında şahsımı, Meclis’te AK Parti’yi desteklemeye var mıyız? Bizim meşrebimizde asla ayrımcılık yoktur. Geri kalmış bölgelerimize daha çok kaynak aktarıyoruz.

Diyarbakır’a eğitimde 5 bin 325 derslik kazandırdık. Eski Diyarbakır stadının yerini millet bahçesine çevireceğiz. Anneler yavrularını alacak doğru millet bahçesine gidecek. Biz yaparız, HDP yıkar. Onlar bu ülkede yıkmak için var.

Bölücü terör örgütü Suriçi’nde yaşayan vatandaşlarımızın evlerini yıktı. Camilerini, okullarını tahrip etti. Dicle Vadisi’ne 320 dönümlük park yaptık. Terörün kol gezdiği buralarda inşallah bundan sonra turistler gezecek. Diyarbakır demek taş evler demek. Şu ana kadar 350 taş evin inşaasına başladık. Sayı 1500’e çıkacak.

İlginizi ÇekebilirErdoğan, Aksaray'da halka hitap ettiErdoğan, Aksaray'da halka hitap etti

DİYARBAKIR’A HIZLI TREN PROJESİ

Diyarbakır’ı hızlı trenle buluşturmak için çalışmalara başladık. Diyarbakır Havalimanı’nı yeniden ele alarak yıllık 5 milyon kapasiteli yeni bir terminal binası yaptık. Diyarbakır’ı sulama projelerimizle ihya ettik. Silvan Barajı ile 2 milyon 350 bin dekar arazi sulanacak. GAP’ın en önemli illerinden biri Diyarbakır’ı sulama projelerimizle ihya ettik. Diyarbakırlı çiftçilerimize bugün kadar tarımsal desteğimiz yaklaşık 4 katrilyon lira oldu.

Gençlerimizin kendilerini istismar edenlere 24 Haziran’da sağlam bir cevap vereceklerine inanıyorum.

Biz istiyoruz ki Diyarbakır Diyar-ı Huzur olsun. Bunun için çalışmaya hazır mıyız? Hiçbir terörist gelip halkın yakasına yapışamıyor. Hiçbir terörist gelip size hesap sormasın. Artık hiç kimse sokakta, evde, kahvede Kürt kardeşimin tepesine binip ensesinde boza pişiremiyor.

Çocuklarınız rahatça okula gitsin, işine gitsin, dağa kaçırılma korkusu yaşamadan akşam evine dönsün istemiyor muydunuz? Dininizin, inancınızın gereklerini serbestçe yerine getirebiliyorsunuz. Var mı engel olan?

Farklı siyasi taleplerin dile getirilme hakkı elbette vardır. Ama bunların meşru yollarla yapılması gerekiyor.

DEMİRTAŞ’I ELEŞTİRDİ

Diyarbakır’da 53 Kürt kardeşimi sokağa dökülün diyen kimdi? Edirne’deki değil mi, sokağa dökülün dedi. Ne oldu 53 kardeşimiz orda öldürüldü, şehit oldu. Ölenler kimdi benim Kürt kardeşlerim değil miydi? Yasin Börü evladımız değil miydi? Şimdi Cumhurbaşkanı adayı olmuş.

Bakıyorum hepsi türbe ziyaret eder gibi Edirne’deye beyefendiyi ziyarete gidiyorlar. Bay Muharrem bununla övünüyor. Gideceğim ziyaret edeceğim diyor. Ordan sana ne gelecek. 53 Kürt kardeşimin kanı, bu Demirtaş’ın eline bulanmıştır. Bunun bedelini er veya geç ödeyecektir. Yoksa tarih bizi affetmez. İnşallah 24 Haziran’da sandıkta benim Kürt kardeşimin hesabını soracaktır. Öyle saz alıp saz çalmakla benim Kürt kardeşime hizmet olmuyor. AA

 

Yayınlanma Tarihi:17:32,