Sözcü Plus Giriş

Eski eş cinayetinde anneyi sevindiren karar!

Adana'da eski eşini kendisi ile barışmak istemediği için tüfekle öldürüp ardından da intihara kalkışan Mahmut Demirci’nin yargılandığı davada savcı esas hakkındaki mütalaasını verdi, sanığın ‘Tasarlayarak öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. Kızı öldürülen anne Bedriye, savcıya teşekkür edip, "Allah razı olsun. Adaletin kestiği parmak acımaz" dedi.

Mehmet SERBES
17:28 -
Eski eş cinayetinde anneyi sevindiren karar!

Seyhan ilçesine bağlı Çınarlı Mahallesi'nde Mahmut Demirci (49) 13 Şubat'ta eski eşi Zühal Kırlangıç'ı (47) kendisi ile barışmadığı için tüfekle 3 el ateş edip öldürdü. Eşinin ölmesi üzerine tüfekle intihara kalkıştı. Yaralanan Demirci, hastanede tedavisinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilip tutuklandı.

olen-es

Demirci'nin, hakkında Adana 9.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya tutuklu Mahmut Demirci, öldürülen Zühal Kırlangıç'ın kızı Buse Naz, annesi Bedriye Kırlangıç ile tarafların avukatları katıldı.

İLGİLİ HABERKahkaha sesi sayesinde çözülen cinayet sanığına 25 yıl hapisKahkaha sesi sayesinde çözülen cinayet sanığına 25 yıl hapis

Duruşmada müşteki ve sanık tarafının tanıkları dinlendi. Öldürülen Kırlangıç'ın kız kardeşi Mehtap Tuncel, eski eniştesi olan sanığın ablasını devamlı ölümle tehdit ettiğini iddia etti. Sanığın oğlu Ogün Demirci de, babasını savunarak, “Ben babamın Zühal ile evlenmesine karşıydım. 2 taraf alkol alınca aralarında kavgalar oluyordu. Zühal beni evden kovdurdu. Bir gün eve geldiğimde babamın elinde 18 dikiş vardı. Babam, Zühal'ın kendisine bıçakla saldırdığını söyledi. Babam şikayetçi olmamış, kendisinin kestiğini söylemiş” dedi. Demirci'nin iddialarının ardından söz alan öldürülen kadının kızı Buse Naz, “Biz 4 kişi bir süre birlikte yaşadık. Babası, Ogün'e bıçak çekmişti. Annem Ogün'ü sanığın elinden almıştı. Söyledikleri yalan” dedi. Diğer tanıklar da olay görmediklerini söyledi.

İLGİLİ HABERKapıcı cinayetinde apartman megafonuyla gelen ölüm!Kapıcı cinayetinde apartman megafonuyla gelen ölüm!

Dava dosyasında araştırılacak başka husus olmaması üzerine mahkeme savcısı esas hakkındaki mütalaasını verdi. Savcı, mütalaasında, sanığın barışma teklifini kabul etmediği gerekçesiyle eski eşini tasarlayarak öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. Haksız tahrik ve iyi hal indirimi ise istemedi.
Mütalaaya karşı söz hakkı verilen öldürülen kadının annesi Bedriye Kırlangıç, savcıya teşekkür edip, “Allah razı olsun. Adaletin kestiği parmak acımaz” dedi.

Sanık Demirci ise mütalaaya katılmadığını söyledi. Eski eşini kesinlikle tasarlayarak öldürmediğini iddia eden Demirci, “O an olan bir olay. Psikolojim bozuktu. Kendimi bile vurdum” dedi. Tarafların avukatları esas hakkındaki savunmalarını hazırlamak için süre istedi. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı karar için ileri bir tarihe erteledi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more