Sözcü Plus Giriş

Hac kurası sonuçları sorgulama ekranı: Hac kura sonucu 2019 isim isim liste…

Hac kura çekimleri sonuçları isim isim listesi yayınlanmaya başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çekilen Hac sonuçlarını merak eden vatandaşlar için İstanbul, Ankara, Sakarya, Bursa ve liste liste Hac kurası sonucu haberimizde yer alıyor. 2019 Hac Kura sonuçları sorgulaması ise saat 23.00'den itibaren https://www.hac.gov.tr/ adresinden yapılabilecek. Peki, Hac kurasında kesin kayıtlar ne zaman başlıyor?

22:38 -
Hac kurası sonuçları sorgulama ekranı: Hac kura sonucu 2019 isim isim liste…

Milyonlarca kişinin heyecanla beklediği hac sonuçları belli olmaya başladı. 2019 yılı Hac kura sonuçlarını liste liste şeklinde haberimizden takip edebilirsiniz. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen hac kuraları ile hacı adayları sonuçlar içerisinde adını görmek istiyor. İşte, Hac kurası sonuçları ve Hac kura çekilişi hakkında merak edilenler…

HAC KURA SONUÇLARI SORGULAMA NE ZAMAN YAPILACAK?

Hac kura sonuçları internet ortamında da sorgulanabilecek. 23.00'den itibaren https://www.hac.gov.tr/ adresinden sonuçlara ulaşılabilirsiniz.

HAC KURA SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI

Kura, hacı adaylarının kayıt yaptırdıkları iller bazında “Oda Tercihli” veya “Otel Tercihli” hac konaklama türlerinde sıralamaya konulmaları şeklinde çekiliyor. Kura sonuçlarında asil ve yedek tasnifi yapılmayacağı gibi Diyanet ve acente ayırımına da gidilmeyecek.

hac-kurasi

HAC KURASINDAN SONRA KESİN KAYITLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kurada ‘Kesin Kayıt Hakkı' elde edenler, 02-11 Ocak 2019 tarihleri arasında “Kesin Kayıt Yaptırabilir” belgesini internet ortamından veya müftülüklerden alarak kayıtlarını yaptırabilecekler. Belirlenen süre içerisinde kesin kayıt yaptırmayanların yerine, hac konaklama türlerine göre kura sırası gözetilerek 17-25 Ocak 2019 tarihleri arasında dağıtılan kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar alınacak.

diyanet

ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARI

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2007-2019 yılları arasında kayıt yaptırıp daha önce hiç hacca gitmemiş şehit anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları ile gazi ve eşlerinden müracaat edenleri kurasız olarak hacca götürecek.

İSİM LİSTELERİ AÇIKLANIYOR

80 bin kişilik liste açıklanmaya başlandı. Sonuçlar için ilk tercih edilen il Ankara oldu. Hacı adayları isimlerini ekranlardan takip ediyor. İsim listelerinden birkaçını görebilirsiniz…

04 03 hac kura sonuçları listesi hac kura sonuçları listesi

 

 

Son güncelleme: 00:15 29.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more