Sözcü Plus Giriş

Hava durumunda yeni rekor gelebilir! Meteoroloji’den son açıklama…

Alışılmışın dışında bir sıcaklıkla devam eden hava sıcaklıkları şaşırtıyor. Türkiye'de ılık başlayan kış devam ederken yağışlı hava dalgaları bile havaların soğumasını sağlayamıyor. Meteoroloji'den gelen son haberlere göre birkaç gündür yurdun büyük bölümünü etkileyen yağışlar hafta boyunca sürecek. Son dakika verileri hafta boyunca yağış olmasına rağmen sıcaklıkların düşmeyeceğini hatta yükseleceğini gösteriyor. Özellikle güney kıyılarda mevsimin sıcaklık rekorları kırılabilir. Şubat ayında olmamıza rağmen yurdun hiçbir bölgesinde kar yağışı beklenmiyor...

null
Güncellenme: 11:56, 07/02/2018
Hava durumunda yeni rekor gelebilir! Meteoroloji’den son açıklama…

Yeni haftaya dair hava durumu haberleri gelirken tahminler şaşırtıyor. Kış ortasında olmamıza rağmen Türkiye’nin en soğuk kesimleri dahil hiçbir yerde kar beklenmiyor. Son dakika verileri yurtta etkisini gösteren yağmur yağışının süreceğini gösterse de hava sıcaklıkları düşmüyor aksine bir iki derece yükseliyor. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları ilerleyen günlerde yeni bir rekor kıracak gibi görünüyor…

YENİ REKOR GELEBİLİR

Geçtiğimiz günlerde mevsimin sıcaklık rekorunu kıran Antalya bu hafta bir sıcaklık rekoru daha kırabilir. Yağmurlu hava yurdun özellikle batı kesimlerini etkileyecek, güney kıyılar ise genellikle güneşli olacak. Cuma günü Antalya’nın 22 dereceye kadar ısınması bekleniyor. İzmir 17 derece civarlarında seyrederken İstanbul’da ise hafta boyu yağmur olacak ve sıcaklıklar 13-14 derece dolaylarında seyredecek.

hava-durumu-son-dakika-haberleri

GÜNÜN HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara’nın güneydoğusu, Ege’nin kuzey ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Eskişehir, Ankara, Çankırı ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, sabah ve akşam saatlerinde Ardahan çevrelerinde hafif kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Göller Bölgesi, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yer yer sis ve pus hadisesi ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı meydana geleceği tahmin ediliyor. Güneyli rüzgarın etkisini kaybetmesiyle birlikte kuzey kesimlerde 2 ila 10 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği, kuzey bölgelerde mevsim normalleri civarında, diğer kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Genellikle kuzey yönlerden, doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ’DEN SON VERİLER…

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara’nın güneydoğusu, Ege’nin kuzey ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Eskişehir, Ankara, Çankırı ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, sabah ve akşam saatlerinde Ardahan çevrelerinde hafif kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Göller Bölgesi, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yer yer sis ve pus hadisesi ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı meydana geleceği tahmin ediliyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı güneyli rüzgarın etkisini kaybetmesiyle birlikte kuzey kesimlerde 2 ila 10 derece azalacak, diğer yerlerde değişmeyecek, kuzey bölgelerde mevsim normalleri civarında, diğer kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgarın,genellikle kuzey yönlerden, doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra ve gece saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı 10
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 10
İzmir: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 17
Adana: Parçalı bulutlu 18
Antalya: Parçalı bulutlu 20
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 12
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 13
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 4
Diyarbakır: Parçalı bulutlu 14

Yayınlanma Tarihi:08:54,