Kadir Mısıroğlu’nun dernek parasıyla ticaret yaptığı ortaya çıktı

Bir dönem Trabzon Öğrenci Yurdu’nun başkanlığını yapan Kadir Mısıroğlu, dernek parasını kendi özel işinde kullandığı iddiasıyla genel kurul kararıyla dernekten ihraç edilmiş.

Kadir Mısıroğlu’nun dernek parasıyla ticaret yaptığı ortaya çıktı

Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı ‘sözde' tarihçi ‘fesli’ Mısıroğlu'nun, dernek parasını yağ ticaretinde kullandığı ortaya çıktı. “Kurtuluş Savaşı'nda keşke Yunan galip gelseydi” diyerek şimşekleri üzerine çeken ‘sözde' tarihçi Kadir Mısıroğlu'nun doğum yeri olan Trabzon'da sumen altı edilen dosyalarının olduğu öne sürüldü.

Cumhuriyet’ten Hasan Al’ın haberine göre, bir dönem Trabzon Öğrenci Yurdu'nun başkanlığını yapan Kadir Mısıroğlu, dernek parasını kendi özel işinde kullandığı iddiasıyla genel kurul kararıyla dernekten ihraç edilmiş. Kamuoyundan saklanan bu gerçek Trabzon'un köklü isimlerince gündeme getirildi.

Ataman doğruladı

Eski Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Celal Ataman, Mısırlıoğlu'nun adının karıştığı ‘dernek parasını şahsi harcamalarında kullanmak' iddiasını doğruladı. Ataman, “Kadir Mısıroğlu, Trabzon Öğrenci Yurdu'ndan ihraç edilen ilk ve son kişidir. Derneğin parasını kendi yağ ticaretinde kullandığı için genel kurul kararı ile ihraç ettik. Mahkemeye başvurdu. O dönem derneğimizin başkanlığını yapan Av. Hilmi Tolga ‘bu ceza ona yeter' dediği için işin peşini bıraktık. Takip etmedik. Bu kararı kaldırdı. Tabii bugünlerin yaşanacağını bilemezdik. Biz ihraç ettikten sonra gitti Seyhan talebe yurdunu kurdu. Buradan kazandığı parayı Necip Fazıl Kısakürek'le ilgili bir işe kaptırınca aralarında epey kavgaya tanıklık ettik” dedi. Geçen günlerde halen görevde olan mevcut yönetim kurulunun, Kadir Mısıroğlu'nun ismi ve fotoğrafını derneğe hizmet edenlerin bulunduğu köşeden kaldırıldığı öğrenildi.

Soner Yalçın 'fesli' Mısıroğlu'nun Boğaz'daki restoranını yazdı... İlginizi Çekebilir Soner Yalçın 'fesli' Mısıroğlu'nun Boğaz'daki restoranını yazdı...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...