Sözcü Plus Giriş

Kandıra Cezaevi’nde hareketli saatler

Kocaeli’nin Kandıra ilçesi Kocaeli T Tipi Cezaevi'nde mahkumlar bir ceza infaz memurunu rehin aldı. 6 saat süren ikna çabalarının ardından kurtarıldı. Rehin eylemi sırasında tutukluların "Devlet Bahçeli duy sesimizi" diye slogan attıkları gözlendi.

Uğur ENÇ / Kocaeli
14:06 -
Kandıra Cezaevi’nde hareketli saatler

Olay, dün gece Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde bulunan Kocaeli T Tipi Cezaevi’nde meydana geldi.  Cezaevinde yatan ve ismi öğrenilemeyen bir mahkum, gece saatlerinde T25 koğuşuna giren ceza infaz memurunu henüz öğrenilemeyen bir sebepten dolayı rehin aldı.  Rehin alma eylemi sırasında koğuşun bir bölümü de ateşe verildi. Olay yerine çağrılan itfaiye ekipleri yangına bina dışından müdahale etti.

Yaşanan olay sonrası koğuşa gelen yetkililer, mahkumu ikna etmek için çalışma başlattı. Yoğun bir çabayla mahkum ve yanında bulunan koğuş arkadaşları ikna edildi. Yaklaşık 6 saat sonra ceza infaz memuru serbest bırakıldı.

DEVLET BAHÇELİ SLOGANLARI

Mahkumların “Devlet Bahçeli duy sesimizi” diye slogan atıp tekbir getirdikleri öğrenildi.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

ZEHİRLENMELER OLDU

Sabah saatlerinde serbest bırakılan ve hastaneye kaldırılan infaz koruma memurunun durumunun iyi olduğu, vücudunda ufak tefek kesikler olduğu öğrenildi. Tutuklulardan 6’sının da dumandan zehirlenerek Kocaeli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı bildirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İLGİLİ HABERBahçeli: Arkadaşlarımız af tasarısını hazırlıyorBahçeli: Arkadaşlarımız af tasarısını hazırlıyor
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more