Meral Akşener’den flaş karar!

Olağanüstü kurultayda aday olmayacağını açıklayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Üsküdar'daki evinin önünde yeniden partiye dönmesi çağrısında bulunan ve kendisine destek veren partililere hitaben yaptığı konuşmada, "Allah sizden razı olsun. Hepinizi çok seviyorum. Şimdi herkes şehrine dönsün. Pazartesi günü Başkanlık Divanı'nı yapmak üzere genel merkezde olacağım" dedi. İYİ Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre Akşener, seçimli olağanüstü kurultaya tek aday olarak katılacak.

Son dakika edinilen bilgilere göre Meral Akşener, pazartesi günü saat 15.00’te Başkanlık Divanı’nı toplayacak. Bu açıklama Akşener’in partinin başında kalacağı yönünde yorumlandı.

İSTANBUL’A YÜZLERCE ARAÇLIK KONVOYLA GELDİLER

İstanbul dışından gelenler, yüzlerce araçlık konvoy ile saat 17.00 sıralarında Akşener’in evinin bulunduğu mahalleye giriş yaptı. Gün boyu nöbet tutan partililer, sık sık Meral Akşener lehine slogan attı, liderlerine ‘dön’ çağrısı yaptı. Akşener destekçileri mesajlarını ‘Sonuna kadar Akşener’ yazılı pankartlarla ve ‘Yüzünü bize dön’ yazılı dövizlerle verdi.

Binlerce İYİ Partili Akşener'i ikna etmek için çabaladı. DHA

Binlerce İYİ Partili Akşener’i ikna etmek için çabaladı. DHA

KURMAYLARI İKNA ETMEK İÇİN ÇABA SARFETTİ

Aralarında İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Koray Aydın, Lütfü Türkkan ve Şenol Bal’ın da bulunduğu bir grup partili yönetici Akşener ile görüşmek üzere eve girdi. Yaklaşık bir saat süren ziyaretin ardından İYİ Partili yöneticiler dışarıya çıkarken, Koray Aydın eline aldığı mikrofonla sokaktaki partililere hitaben bir konuşma yaptı.

DHA

DHA

KORAY AYDIN’DAN ‘DEVLET BAHÇELİ’ GAFI

Aydın, “İYİ Parti ve onun sayın lideri Meral Akşener, Türk siyasi tarihine geçecek bir adım attı, sorumluluğu üstüne aldı. Hiçkimsenin yapamadığını yaparak olağanüstü kongre kararı aldı. Bizlerin göğsünü kabartan başımızı dik tutan sayın liderimiz Meral Akşener’e Türk demokrasisi adına teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

DHA

DHA

Konuşmasının sonunda  “Pazartesi günü saat 15.00’te sayın liderimiz Devlet Bahçeli” diyerek gaf yapan Koray Aydın, sözlerini “Genel Başkanımız sayın Akşener, Allah nasip ederse saat 15.00’te genel merkezde görevinin başında olacak” şeklinde düzeltti.

AKŞENER KARARINI AÇIKLADI

Ardından Lütfü Türkkan’ın çağrısıyla partililer, Genel Başkanları Meral Akşener’i dışarıya davet etti. Bunun üzerine kapıya çıkan Akşener, partililerin yoğun sevgi gösterisine eliyle onları selamlayarak karşılık verdi.  Ardından kısa bir konuşma yapan Akşener: “Çok teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun. Hepinizi cok seviyorum. Şimdi herkes şehrine dönsün. Pazartesi günü Başkanlık Divanı’nı yapmak üzere genel merkezde olacağım. Komşularımı yeteri kadar yorduk. Tekraren teşekkür ederim, Allah’a emanet olun” dedi. Daha sonra partililer Akşener’in evinin önünden ayrıldı.

DHA

DHA

Kendisini bekleyen partililere seslenen Akşener, “Herkes şehrine dönsün. Pazartesi günü saat 15.00’te başkanlık divanını yapmak üzere genel merkezimizde olacağım. Komşularımı yeteri kadar yorduk. Evet tekraren teşekkür ediyorum. Allah’a emanet olun” diye konuştu.

TEK ADAY OLACAK İDDİASI

İYİ Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Meral Akşener yapılacak olağanüstü kurultayda tek aday olacak.

İYİ Partililer Akşener'in evinin önünde İlginizi Çekebilir İYİ Partililer Akşener'in evinin önünde

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...