Sözcü Plus Giriş

Samsun’da tartışma yaratan görüntü

Samsun'da bir kişinin resmi plakalı araçla bir çocuğu okuldan alırken görüntülenmesi kentte tartışmalara neden oldu. Sağlık problemi yaşadığı iddia edilen çocuğun, ailesine ulaşılamaması üzerine dedesi tarafından acil olarak alınmak zorunda kalındığı iddia edildi.

Sozcu.com.tr
14:21 -

Samsun’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ait çevre denetim aracı bir okulun bahçesine gelerek bir öğrenciyi alması ve hızla uzaklaşması okuldaki bir veli tarafından görüntülendi.

Şehir merkezinde bulunan ve çok sayıda öğrencinin servisten yararlandığı okula, mesai saati içinde resmi plakalı araçla gelen kişinin, yakını olan öğrenciyi alarak gittiği tespit edildi. Görevi başında olması gereken saatte, devlete ait araçla okuldan çocuğunu alan veliyi görenler kısa süreli şaşkınlık yaşadı. Ortada ciddi bir durum yoksa keyfi olarak böyle bir şeyin yapılması “Kamuda tasarruf olamaz” diyerek tepki gösterdi.

“MECBUR KALDIM, ACİL BİR DURUM VAR”

Tepkiler üzerine açıklama yapan görüntüdeki velinin ise bir öğrencinin dedesi olduğu, sağlık sorunu yaşayan torununu ailesine ulaşılamaması üzerine acil olarak okula gelmek zorunda kaldığı bildirildi. Öğrenci yakını, “Elbette sağlık sorunu olmasa keyfi olarak böyle davranmam. Acil bir durum var” diyerek kendini savundu.

Son güncelleme: android-time 10:50 30.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more