Sözcü Plus Giriş

Tasarruf yapan rektör bey makam aracı kiralayacak!

Yaklaşık fiyatı 450 bin lira olan lüks makam aracı kiralamak için ihaleye çıkan Siirt Üniversitesi Rektörlüğü’nün akademik ve idari personele tasarruf talimatı verdiği ortaya çıktı. Rektörlük, camların ve elektrikli bütün cihazların kapalı tutulmasını istedi.

Uğur ENÇ
13:50 -
Tasarruf yapan rektör bey makam aracı kiralayacak!

Siirt Üniversitesi Rektörü Murat Erman'ın lüks makam aracı kiralamak için ihaleye çıkması tartışma yaratmıştı. Aracı için alışılmadık özellikler talep eden Erman, 450 bin liralık aracı koltuklarına kadar tarif etmişti. “Sanki Ferrari. Her rektörlükte bu otomobilden var” ifadeleriyle kendini savunan rektör Erman'ın üniversitede tasarruf yapılmasını istediği ortaya çıktı.

“PENCERELER VE ELEKTRONİK CİHAZLAR KAPALI TUTULSUN”

Akademik ve idari bütün personele tebliğ edilen tasarruf talepleri ile “pencerelerin sürekli kapalı tutulması ve hem odalardan hem de sınıflardan çıkılırken ışıkların, klimaların, elektronik cihazların kapatılması” istendi.

Rektör Murat Erman adına, rektör yardımcısı Nihat Şındak imzasıyla yayınlanan tasarruf tedbirlerini uygulayan kimi öğretim üyeleri, kendileri tasarruf yaparken rektör Murat Erman'ın 450 bin liralık makam aracı kiralamasına tepki gösterdi.

resim2_7034522

REKTÖR KENDİNİ SAVUNMUŞTU

Siirt Üniversitesi Rektörü Profesör Murat Erman, Sözcü’ye yaptığı açıklamada; önceki rektörden kalan aracın 2008 yılında takla attığını ve artık tamir masraflarının dayanılmaz noktada olduğunu söylemiş otomobilin daha önce başka bir firmadan kiralandığını ancak o firmanın sözleşmeyi fesh ettiğini ardından kamu ihalelerinden yasaklandığını belirtmişti.

Erman, “7-8 ay sonra otomobilin sözleşmesini fesh ettiler. Biz de yeni bir araç için ihaleye çıktık. Sanki Ferrari. Her rektörlükte olan bir otomobil bu” diye kendini savunmuştu.

 

İLGİLİ HABERRektöre uzay mekiği gibi makam aracıRektöre uzay mekiği gibi makam aracıİLGİLİ HABERİşte rektörün istediği o otomobil!İşte rektörün istediği o otomobil!
Son güncelleme: android-time 17:31 28.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more