Sözcü Plus Giriş

Valilikten geri adım: Kış lastiği tavsiye niteliğinde

Ulaştırma Bakanlığının; süresini 1 Aralık ile 1 Nisan arası, kapsamını ise "yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçlar" olarak belirlediği 'zorunlu kış lastiği uygulaması' Tekirdağ'da genişletilmiş, Valilik tarafından yapılan açıklamada, zorunlu kış lastiği için "Tüm ticari ve hususi araçlar takmak zorunda" denilmişti. Çelişkiye neden olan uygulama Valilik tarafından düzeltildi.

10:33 -
Valilikten geri adım: Kış lastiği tavsiye niteliğinde

Tamer YAVUZ / SÖZCÜ

Tekirdağ Valiliği kış lastiği ile ilgili ikinci bir açıklama yaparak sadece ticari araçların zorunlu kış lastiği uygulamasına tabi tutulacağını duyurdu.

“KARAR TAVSİYE NİTELİĞİNDEDİR”

Tekirdağ Valiliği'nin resmi internet sitesinden kamuoyunu bilgilendirme adına yapılan açıklamada “İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 30.10.2018 tarih ve 9578 sayılı uygulama talimatı doğrultusunda 21 Kasım 2018 tarihinde alınan Kış Lastiği Uygulaması Valilik olurunda tüm ticari ve hususi araçlarda kış lastiği kullanımı ilimiz sınırları içerisinde zorunlu hale getirildiği bildirilmiştir. Ancak ülkemizin iklim şartları göz önünde bulundurulduğunda trafik birimlerince yapılacak denetimlerde, sadece ticari araçların kış lastiği denetimleri gerçekleştirilecektir. Hususi araçlarla ilgili olarak alınan karar tavsiye niteliğindedir” ifadelerine yer verildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 11:47 05.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more