Reklamsız Sözcü

Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2018 başlıyor

Mercedes-Benz Türk’ün ana sponsorluğunda gerçekleşecek Klasik Otomobil Kulübü’nün geleneksel Bahar Rallisi’nin dördüncüsü 21 Nisan’da başlıyor.

Sozcu.com.tr
android-time 09:30
Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2018 başlıyor
Mercedes-Benz Türk’ün ana sponsorluğunda gerçekleşecek Klasik Otomobil Kulübü’nün geleneksel Bahar Rallisi’nin dördüncüsü 21 Nisan’da başlıyor.

Mercedes-Benz Türk, 2015 yılından beri ana sponsorluğunu üstlendiği Klasik Otomobil Bahar Rallisi'ne, Klasik Otomobil Kulübü'nü destekleyerek bu yıl da sponsor oldu. 21-22 Nisan 2018 tarihlerinde Çırağan Palace Kempinski İstanbul'dan start alarak düzenlenecek olan ‘Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2018', klasik otomobil tutkunlarını bir araya getirirken, İstanbul'un Avrupa yakasında nostalji rüzgarı estirecek. Rallinin ödül töreni ise 23 Nisan'da yine İstanbul Boğazı üzerindeki çarpıcı konumu ve 17. yüzyıla dayanan tarihiyle Osmanlı İmparatorluğu'ndan kalma tek Saray ve Otel olan Çırağan Palace Kempinski İstanbul'un zarafetinde gerçekleştirilecek.

mercedes-benz-bahar-rallisi-2018-basliyor-3-kopya

Klasik otomobil sahipleri ve severlerinin ilgiyle takip ettiği Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2018, 21 Nisan cumartesi günü İstanbul'un Avrupa yakasında, Çırağan Palace Kempinski İstanbul'dan başlayarak Boğaz hattını takip ederek Kilyos'a doğru uzanacak. Rallinin ikinci günü yeniden Çırağan Palace Kempinski İstanbul'dan başlayacak ve Kemerburgaz yönüne hareket edilecek. Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2018, iki günde yaklaşık 250 km'lik bir parkurda gerçekleşecek. Birbirinden özel klasik otomobilin katıldığı Mercedes-Benz Bahar Rallisi, uluslararası klasmanda ve Dünya Klasik Araçlar Federasyonu (FIVA) B Grubu Etkinlik kategorisinde düzenleniyor.

mercedes-benz-bahar-rallisi-2018-basliyor-1-kopya

Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2018'e yalnızca 1950-1975 yılları arasında üretilen Mercedes-Benz klasik otomobilleri değil, birbirinden özel Alfa Romeo, Buick, Cadillac, Chevrolet, Citroen, Oldsmobile, Plymouth, Pontiac, Porsche, Rolls-Royce ve Volkswagen marka otomobillerin yanı sıra “muscle car” olarak tanımlanan Ford Mustang, Ford Thunderbird, Mercury Cougar, Chevrolet Corvette, Chevrolet Camaro, Chevrolet Impala, Dodge Charger ve Dodge Challanger gibi otomobiller de katılacak.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 08:3816.04.2018
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more