Sözcü Plus Giriş

Mercedes-Benz Türk, Transist 2018’de iki önemli modelini sergiliyor!

8-10 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Transist 2018 Fuarı'nda Mercedes-Benz Türk, Conecto Solo ve Intouro otobüs modellerini sergiliyor!

Sozcu.com.tr
17:00 -
Mercedes-Benz Türk, Transist 2018’de iki önemli modelini sergiliyor!

Bu yıl 10. kez düzenlenen Transist 2018 Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyum ve Fuarı, “Toplu Ulaşımda 4C: Cost (Maliyet), Capacity (Kapasite), Congestion (Sıkışıklık) ve Connection (Bağlantı)” teması ile kapılarını açtı. Fuarda yoğun ilgi gören Mercedes-Benz Türk standını, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüd Uysal ziyaret etti.

mercedes-benz-turktransist-2018-1

Mercedes-Benz Türk'ün Hoşdere Otobüs Fabrikası'nda üretilen Conecto Solo modeli teknolojisi, tasarımı, güvenlik standartları ve özellikle yakıt tasarrufuyla şehir içi ulaşımın “en kârlı yatırımı” konumunda. Conecto Solo geniş iç havuzu, ergonomik şoför mahalli, yeni nesil iklimlendirme sistemi, sunduğu geniş donanım alternatifleriyle ve özellikle yakıt tasarrufu sağlayan reküperasyon (geri kazanım) sistemiyle sektörde önemli bir yere sahip olacağa benziyor. Conecto'da, solo ve körüklü olarak dizelin yanı sıra CNG (doğalgaz) motor seçenekleri de sunuluyor.

Hoşdere Otobüs Fabrikası'nda üretilen diğer model ise Intouro. Intouro, farklı koltuk konfigürasyonları ile personel taşımacılığında ön plana çıkan bir otobüs. Opsiyonel olarak sunulan katlanır koltuk ve orta kapıda bulunan engelli asansörü sayesinde tekerlekli sandalyeli çalışanların ulaşımında da kolaylık sağlıyor. Aracın 295 HP (220 kW) gücündeki sıralı 6 silindirli Euro 6 Mercedes-Benz motoru, düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerlerinin yanı sıra, performansıyla da dikkat çekiyor.

Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt

Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt

Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt: “Türkiye'de yolcu taşımacılığının ve ulaşımın yönünü 51 yıldır belirliyor, aralıksız sürdürdüğümüz yatırımlarımızla sektöre desteğimizi sürdürüyoruz. Otobüs üreticisi konumumuzla bir kez daha Transist Fuarı'nda olmaktan dolayı mutluyuz. Sektörümüzün ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiğimiz ürünlerimizle müşteri memnuniyetinde kusursuzluğu hedefliyoruz. Transist 2018 de bu iletişimi sağladığımız, sektörümüz ile bir araya geldiğimiz, bilgi alışverişinde bulunduğumuz organizasyonların başında geliyor. Fuarda sergilediğimiz Conecto Solo ve Intouro modellerimiz ile sektörün ihtiyaçlarına fazlasıyla cevap verdiğimize inanıyoruz. Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası'nda şehir içi toplu taşımacılık ve şehirler arası yolcu taşımacılığı alanında teknoloji ve kalitede öncü araçlar üretmeye ve bu araçların üçte ikisini başta Batı Avrupa olmak üzere dünyanın dört bir yanına ihraç ederek Türkiye ekonomisine önemli katkıda bulunuyoruz.” dedi.

Son güncelleme: 15:56 08.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more