Sözcü Plus Giriş

250 kiloya çıktı, hastaneye kaldırıldı

Hatay'da yaşayan Cuma Yıldız tam 250 kiloya kadar çıktı. Yürümekte güçlük çeken Yıldız, tedavi için Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

14:38 -
250 kiloya çıktı, hastaneye kaldırıldı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaşayan 250 kilo ağırlığındaki Cuma Yıldız, fazla kilolarından kurtarılması için tedavi altına alındı.

Evinden Hatay İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerince ambulansla alınan 47 yaşındaki Yıldız, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakledildi.

250-kilo-hatay-aa-1

Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, aşırı kiloları nedeniyle yürümekte bile güçlük çektiğini ve evden dışarı çıkamadığını belirtti.

“DIŞARI ÇIKMAK İSTİYORUM”

250-kilo-hatay-aa-3

Askere gittiği 1990 yılında 70 kilo olduğunu ancak askerlikten 90 kilo olarak döndüğünü anlatan Yıldız, “O yıldan bu yana sürekli kilo alıyorum. Kapımın önüne çıkmak, gezmek, dolaşmak istiyorum. Bazıları benimle alay ediyor. Doktorlarımız bana yardımcı olsunlar, beni zayıflatıp yürütsünler başka bir şey istemiyorum. Yere uzandığım zaman bir daha kalkamıyorum, lavaboya bile gidemiyorum.” dedi.

250-kilo-hatay-aa-2

Yıldız, bir an önce tedavi olarak kilolarından ve rahatsız olduğu çevresindeki bakışlardan kurtulmanın hayalini kurduğunu söyledi.

AA

İLGİLİ HABERAvustralyalı bilim insanlarından obeziteyi azaltacak öneriAvustralyalı bilim insanlarından obeziteyi azaltacak öneri
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more