Sözcü Plus Giriş

Apple hatasını kabul etti!

Teknoloji firmaları bazı sorunlarla kullanıcısı çileden çıkarabiliyor ve dünyanın dört bir yanından bu tür haberler geliyor. Apple'ın güncel modellerinden sayılan ve geçtiğimiz sene piyasaya çıkan iPhone 7'lerde ortaya çıkan "servis yok" hatası hakkında Apple'dan yeni haberler geldi. Apple hatasını telafi etmek için bu hatayı alan iPhone 7'leri ücretsiz tamir edecek.

Güncellenme: 12:01, 07/02/2018
Apple hatasını kabul etti!

Geçtiğimiz sene piyasaya çıkan ve büyük yankı uyandıran iPhone 7’nin sorunlu olması hakkında gelen haberlerden sonra Apple harekete geçti. Bazı iPhone 7'lerde “servis yok” sorunu yaşandığının ortaya çıkmasıyla bazı ülkelerde ücretsiz tamir programı başlattı.

APPLE HATASINI KABUL ETTİ! ÜCRETSİZ TAMİR EDECEK…

Apple’a iPhone 7 ile ilgili sürekli servis yok hatası ile karşılaştıklarını bildiren kullanıcıların tepkileri artmaya başladı. Konuyu araştıran Apple sorundan etkilenen cihazlar için ücretsiz tamir kararı aldı.

UÇAK MODUNA ALINCA GERİ DÖNÜŞÜ OLMUYOR

Apple'ın açıklamasına göre çok az sayıdaki birimde bulunan bir bileşen hatası cihazın bir hücresel ağa bağlı değilmiş gibi görünmesine sebep oluyor. Apple bu sorundan muzdarip olan birimlerin Eylül 2016'dan Şubat 2018'e kadar Çin, Hong Kong, Japonya ve Makao'da satıldığını açıkladı. Bu sorunu çözmek için daha önce Apple servislerine ücret ödeyenlere paraları iade edilecek. Bu, Apple'ın 2015 yılından beri uyguladığı dördüncü bileşen değiştirme programı. Farklı ülkelerdeki bazı modeller bu bileşen değişimi için uygun.

İŞTE HATALI MODELLER

-Çin-Model numaraları A1660, A1780
-Hong Kong-Model numarası A1660
-Macao-Model numarası A1660
-ABD (Porto Riko ve ABD Virgin Adaları dahildir) -Model numarası A 1660
-Japonya – Model numarası A1779

İlginizi ÇekebilirHasarlı iPhone 6'lar iPhone 6S'le değiştirilecekHasarlı iPhone 6'lar iPhone 6S'le değiştirilecekİlginizi ÇekebiliriPhone SE 2 boyundan büyük özellikler içerebilir!iPhone SE 2 boyundan büyük özellikler içerebilir!
Yayınlanma Tarihi:11:37,