Sözcü Plus Giriş

Telefonunuzun şarjı çabuk bitiyorsa dikkat! Haberiniz olmadan sömürüyorlar…

Akıllı telefonlar hayatımızın önemli parçalarından biri haline gelirken, haberleri okumaktan, banka işlemlerine kadar birçok alanda kullanılıyor. Bir akıllı telefon şarjı olmadığı takdirde kullanılmaz hale geldiği için birçok kişi ciddi batarya sıkıntıları yaşıyor. Peki bataryanızın çabuk bitmesine neden olan uygulamalar bunlar olabilir mi?

14:16 -
Telefonunuzun şarjı çabuk bitiyorsa dikkat! Haberiniz olmadan sömürüyorlar…

Akıllı telefonlar artık her alanda elimizden düşmeyen bir parçamız haline gelmişken, akıllı telefonların batarya süresi birçok kişi için büyük önem taşıyor. Kullanıcının haberi olmadan arkaplanda çalışan bazı uygulamalar telefonun şarjının hızla bitmesine neden oluyor. İşte akıllı telefonların şarjlarını sömüren uygulamalar…

SPOTIFY

Sanılanın aksine uzun süreli kullanımda batarya ömrünü ciddi oranda düşüren Spotify, ciddi bir batarya düşmanı.

spotify894320

NETFLIX

Film ve dizilerin saatlerce izlendiği Netflix tam bir pil düşmanı. Filmi internetten stream yaparak izlemek yerine önce indirip sonra izlemek batarya ömrünüz için daha faydalı olabilir.

netflix-logo-print_pms

OUTLOOK

Mail’lerinizi sürekli takip ettiğiniz Outlook sürekli çalışır halde olduğundan telefonunuzun bataryası mail geldikçe; hatta mail kontrol işlemi sürekli gerçekleştirildiğinden batarya ömrüne oldukça zararlı.

outlook

FACEBOOK

Yapılan araştırmalara göre pili en çok tüketen uygulamalar arasında üst sıralarda Facebook yer alıyor. Facebook’u kullandığınız süre boyunca telefonun batarya ömrü oldukça hızlı azalıyor.

880facebook

WHATSAPP

Aktif bir WhatsApp grubunda olmanız ve sürekli kullanmanız halinde ciddi bir şarj tüketimine neden oluyor.

whatsapp-haberler-en-guncel-son-dakika_16_9_1519662649_16_9_1520178921

ANTİVİRÜS PROGRAMLARI

Akıllı telefonların güvenlik seviyesini artırmayı vaadeden antivirüs programları aslında tam bir şarj düşmanı.

virus

SNAPCHAT

Snapchat’te yüksek şarj tüketimi yapan uygulamalar arasında.

snapchat-kapakİLGİLİ HABERTelefonu şarja takıp banyoya girdi, elektriğe kapıldı öldüTelefonu şarja takıp banyoya girdi, elektriğe kapıldı öldü İLGİLİ HABERŞarj kablosundaki detay öldürdü!Şarj kablosundaki detay öldürdü!
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more