Sözcü Plus Giriş

Beyaz Saray’dan Trump’ın eski danışmanına Twitter yanıtı!

ABD'de tartışmalı şekilde görevinden alınan eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile Beyaz Saray arasında Twitter krizi çıktı.

22:44 -
Beyaz Saray’dan Trump’ın eski danışmanına Twitter yanıtı!

Bolton, dün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Ulusal Güvenlik Danışmanlığı görevimden ayrıldıktan sonra Beyaz Saray, benim kişisel Twitter hesabıma dönmemi yasakladı. Belki de anlatacaklarımdan korktular.” açıklamasında bulundu.

İLGİLİ HABERBolton azil soruşturmasında ifade verebilirBolton azil soruşturmasında ifade verebilir

“YAŞLILAR ŞİFRELERİNİ UNUTABİLİYOR”

Bolton’ın bu paylaşımı ABD basınında gündem olurken Beyaz Saray Sözcüsü Grisham da konuya ilişkin Fox News televizyonuna yaptığı açıklamada, Bolton’ın Beyaz Saray’daki görevi süresince kişisel hesabını kullanmaya devam ettiğini belirtti.

Grisham, Bolton’ın yaşlılık nedeniyle hesabının şifresini unutmuş olabileceğini savunarak, “Kendi babamdan örnek veriyorum, bazen ilerleyen yaşı nedeniyle anlayamayabiliyor ama Twitter şifrenizi unutmuşsanız siteyle irtibata geçip şifrenizi yenileyebiliyoruz. Bolton’ın durumunu da buna (ilerleyen yaşına) veriyorum.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERTrump'ın görevden aldığı Bolton'dan flaş iddia: Beyaz Saray söyleyeceklerimden korktuğu için engellediTrump'ın görevden aldığı Bolton'dan flaş iddia: Beyaz Saray söyleyeceklerimden korktuğu için engelledi

TRUMP’TAN SERT SÖZLER

Özellikle Venezuela ve İran konusunda ABD Başkanı Donald Trump ile uzun süredir anlaşamadığı ileri sürülen Bolton, eylül ayında görevden alınmıştı.

Trump, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Bolton’ın kendileriyle aynı çizgide olmadığını ve sert olduğunu vurgulamış ve danışmanı “Bay sert adam” olarak nitelendirmişti. AA

Son güncelleme: 22:49 23.11.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more