Karadeniz’de korkutan hamle… ABD destroyeri gece yarısı Boğaz’dan geçti

ABD Deniz Kuvvetleri Altıncı Filosu’na ait Amerikan Donald Cook destroyeri, bu gece İstanbul Boğazı'ndan geçti... Karadeniz'e hareket eden destroyerin görüntülerini Reuters, sabaha karşı abonelerine servis etti.

Karadeniz’de korkutan hamle… ABD destroyeri gece yarısı Boğaz’dan geçti

Karadeniz’de sıcak saatler yaşanıyor… Rusya ile Ukrayna arasında geçen aylarda yaşanan gemi krizi sonrasında bu sabaha karşı İstanbul Boğazı’ndan ABD’ye ait bir destroyer geçti… Karadeniz’e doğru ilerleyen Donald Cook isimli destroyer hakkında ilk açıklama yapıldı. Reuters, sabaha karşı TSİ 01:56’da servis ettiği fotoğraflarda denizaltısavar, uçaksavar operasyonlarında da kullanılabilecek gemi Boğaz’dan geçerken görülüyor.

TSİ 02:00 sularında İstanbul Boğazı'ndan geçen gemide çok sayıda Tomahawk füzesi bulunduğu tahmin ediliyor.

TSİ 02:00 sularında İstanbul Boğazı’ndan geçen gemide çok sayıda Tomahawk füzesi bulunduğu tahmin ediliyor.

Geminin kaptanı Matthew J. Powell, destroyerin Karadeniz’deki görevinin bölgede güvenliği sağlamak olduğunu ve bu amaç doğrultusunda birlikte çalışabilirliği göstermek olduğunu açıkladı. Fakat Powell’ın bu açıklamalarının ardından Rusya’dan bir açıklama geldi. Rusya Ulusal Savunma Yönetimi Merkezi, Karadeniz Filosu gemilerinin 56 ile 96 Tomahawk seyir füzesi bulundurduğu tahmin edilen Donald Cook destroyerini izlemeye başladığını bildirdi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...