Sözcü Plus Giriş

Berlin’de ırkçı dehşeti! Kemerin demirini muşta yapıp Türk kadınlara saldırdı

Almanya'nın başkenti Berlin'de, iki Türk kadının, kendi aralarında Türkçe konuştukları için saldırıya uğradığı belirtildi.

Ali GÜLEN
12:21 -
Berlin’de ırkçı dehşeti! Kemerin demirini muşta yapıp Türk kadınlara saldırdı

Almanya'nın Başkenti Berlin'de, iki Türk kadına yapılan saldırı şok etkisi yarattı. Pazartesi günü akşam 21.00 sıralarında Wittenau metrosunda bir bankta oturan ve yanlarında bir de bebekleri bulunan iki Türk kadına yaklaşın 37 yaşındaki bir Alman, iki kadını da omuzundan tutup sarsmaya ve “Burada Almanca konuşun“ diye bağırmaya başladı. Alman vatandaşı olan Türk kökenli kadınlardan biri, bağırarak kendilerini rahat bırakmasını istedi. Ancak saldırgan bu kez, kemerinden bir demir parçası çıkardı ve onu muşta gibi kullanarak kadınlara saldırdı. 28 ve 37 yaşındaki iki kadın, saldırının şiddetlendiğini görünce, bebeklerini de alıp kapılarını kapatmak üzere olan bir Metro'ya binerek kaçtı.

YAKALANDI VE AŞIRI ALKOLLÜ ÇIKTI

Kadınları hem yaralayan, hem de tehdit eden saldırganın muştalı saldırısından büyük yaralar almaktan son anda kurtulan kadınları, bazı görgü tanıklarının da koruduğu öğrenildi. Yakalanan 37 yaşındaki Alman vatandaşı saldırganla ilgili “saldırı, ağır şekilde yaralamaya teşebbüs, hakaret ve aşağılama” suçlarından soruşturma başlatıldı. Saldırganın silah olarak kullanmaya çalıştığı kemer demiri de ele geçirildi. Alkol muayenesine gönderilen saldırganın 1,99 promil alkollü olduğu açıklandı.

Son güncelleme: 13:19 29.08.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more