Sözcü Plus Giriş

Genç aktivistin fotoğrafındaki o detay ortalığı karıştırdı

Dünya kamuoyunun gündem maddesi genç çevre aktivisti Greta Thunberg... Geçtiğimiz hafta Birleşmiş Milletler'de dünya liderlerine yaptığı konuşma ile dikkatleri üzerine çeken 16 yaşındaki Thunberg'in paylaştığı bir fotoğraf tartışma yarattı. Teknede çekilen fotoğraftaki detayı gören sosyal medya kullanıcıları, "Greta ikiyüzlülük yapıyor" yorumunu yaptı.

Sozcu.com.tr
10:47 -
Genç aktivistin fotoğrafındaki o detay ortalığı karıştırdı

Bundan birkaç ay önce başlattığı gösterilerle çevreci kesimin büyük beğenisini toplayan 16 yaşındaki Greta Thunberg’in sosyal medyada paylaştığı bir fotoğraf karesi büyük bir tartışmayı da beraberinde getirdi. New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na doğaya zarar vermemek için deniz yoluyla giden Thunberg’in paylaştığı bir fotoğraf karesi sosyal medyayı adeta ikiye böldü.

İLGİLİ HABERŞikâyetçi oldular: Türkiye de aralarında!Şikâyetçi oldular: Türkiye de aralarında!

Yaklaşık 1 ay önce teknenin içindeyken paylaştığı fotoğrafı tekrar gündeme getiren Greta’nın muhalifleri genç aktivisti fotoğraftaki detay yüzünden adeta topa tuttu. Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafta Greta, teknenin içinde yolculuk ederken görülüyor. Fakat fotoğrafta, Greta’nın yanında tek kullanımlık bir plastik su şişesi dikkat çekiyor. Birçok sosyal medya kullanıcısı doğaya zarar veren plastik kullanımını eleştiren Greta’nın pet şişe kullanmasını eleştirerek, “Daha ne hakkında mücadele ettiğini bilmeden bir de plastik şişe kullanıyor” yorumunu yaptı. Bazı sosyal medya kullanıcıları da genç aktivist hakkında “İki yüzlü” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERMinik aktivistten Trump'a çağrıMinik aktivistten Trump'a çağrı

Geçen hafta cuma günü Birleşmiş Milletler’de yaptığı konuşmada Greta dünya liderlerine seslenerek, “Ne cüretle ben buraya getiriyorsunuz. İnsanlar ölüyor, Bütün ekosistemler çöküyor. Bunların hepsi yanlış. Burada olmamam gerek, okyanusun diğer tarafında okulda olmam gerek. Fakat siz umut için bizi çağırıyorsunuz. Ne cüretle” açıklamasını yapmıştı.

Son güncelleme: 12:04 15.11.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more