Sözcü Plus Giriş

Trump’ın muhalifinden Türkiye için Ürdün’e sürpriz ziyaret

Geçen hafta içinde Suriye'de yaşananlar ve Barış Pınarı Harekâtı'nı görüşmek için geldiği Beyaz Saray'da ABD Başkanı Trump ile kavga ederek toplantıyı terk eden Demokrat siyasetçi Nancy Pelosi, Ürdün'e sürpriz ziyarette bulundu.

Sozcu.com.tr
14:49 -
Trump’ın muhalifinden Türkiye için Ürdün’e sürpriz ziyaret

Perşembe günü ABD Başkanı Donald Trump ile Beyaz Saray’da bir araya gelen senatörlerden Nancy Pelosi, ABD Temsilciler Meclisi’nin üyelerinden oluşan bir heyet ile Ürdün’e gitti. Önceden kamuoyuna bilgi verilmeden tamamen sürpriz olarak gerçekleşen bu temaslarda Türkiye ve Suriye’nin son durumunun ele alındığı belirtildi.

İLGİLİ HABERBeyaz Saray'da kriz patladı: Demokratlar terk etti, Trump Twitter'dan bombaladıBeyaz Saray'da kriz patladı: Demokratlar terk etti, Trump Twitter'dan bombaladı

Kral II. Abdullah ile bir araya gelen Pelosi, “Bu ziyaret bölgedeki güvenlik ve istikrar için çok kritik bir zamanda gerçekleşti. Türkiye’nin müdahalesiyle Suriye’deki kriz devam ederken heyetimiz, bölgenin istikrarı için önemli bir görüşme gerçekleştirdi” dedi. Pelosi, farklı konuların gündeme geldiğini aktardı. Heyetin Ürdün temaslarının ne zaman başladığı veya ne zaman bittiğine dair bir bilgi verilmedi.

Son güncelleme: 15:17 14.11.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more