Sri Lanka’da panik havası dağılmıyor… 87 düzenek daha bulundu!

Sri Lanka 290 kişinin öldüğü terör saldırılarının şokunu atlatamamışken, başkent Colombo'dan endişe verici haberler gelmeye devam ediyor. Şehirdeki merkezi otobüs garajının farklı yerlerinde 12 adet, yakınındaki çöp tenekesi içinde ise 75 adet bomba fünyesi bulundu.

Sri Lanka’da panik havası dağılmıyor… 87 düzenek daha bulundu!

Polis sözcüsü Ruwan Gunasekaran, kentin merkezi otobüs garajının farklı yerlerinde 12 adet fünye tespit edildiğini, ardından garajın yakınındaki çöp tenekesinde de 75 adet daha fünye bulunduğunu bildirdi. Sözcü Gunasekaran, fünyelerin dün yaşanan terör saldırılarıyla ilgisinin bulunup bulunmadığıyla ilgili açıklama yapmadı.

Başkentte polis tarafından gözaltına bir kişi, vatandaşların saldırısına uğradı.

Olayla ilgili henüz kimsenin göz altına alınmadığı, soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.

Bomba yüklü kamyonet

Öte yandan, terör saldırıların hedeflerindeki kiliselerden St. Anthony’s Kilisesi’nin yakınında park halindeki bir kamyonetin içinde bulunan 3 adet bombanın etkisiz hale getirilmeye çalışırken infilak ettiği bildirildi. Patlamada yararlanan olmazken, gürültü çevrede korku ve paniğe sebep oldu.

Milyar dolarlık iş adamı 3 çocuğunu Sri Lanka'daki katliamda kaybetti İlginizi Çekebilir Milyar dolarlık iş adamı 3 çocuğunu Sri Lanka'daki katliamda kaybetti

Sri Lanka’da dün Hristiyanlar için kutsal Paskalya ayinlerinin düzenlendiği Kochchikade kentindeki St. Anthony’s, Katana’daki St.Sebastian ve Batticaloa’daki Meryem Ana kiliseleri ile başkent Kolombo’daki beş yıldızlı Shangri-La, Cinnamon Grand ve Kingsbury otellerine bombalı saldırılar gerçekleştirilmişti.

Saldırı sonrası vatandaşlar gözyaşlarına boğuldu.

Bu saldırıların ardından başkent Colombo’nun banliyöleri Dehiwala’daki konukevi yakınında ve Dematogoda da üst geçit yakınında patlamalar olmuştu.

Sri Lanka makamları saldırılarda 290 kişinin hayatını kaybettiğini, 500’den fazla kişinin yaralandığını açıkladı.