Stoltenberg’den çarpıcı mesaj: Zayıflayan sadece NATO olmaz!

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, son dönemde tartışmaların odağındaki ittifakla ilgili açıklamalarda bulundu. Stoltenberg, NATO'nun anlaşmazlıklara rağmen gücünü koruduğuna dikkati çekerek, Avrupa'nın Kuzey Amerika'dan uzaklaşması halinde sadece ittifakın değil, Avrupa'nın da zayıflayacağını söyledi.

Stoltenberg’den çarpıcı mesaj: Zayıflayan sadece NATO olmaz!

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa ve Kuzey Amerika’nın birliği için müttefiklerin, aralarındaki farklılıkların üstesinden gelmesi gerektiğine dikkati çekti.

Brüksel’de düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı öncesinde açıklamalarda bulunan Stoltenberg, gündemde aralıkta düzenlenecek Liderler Toplantısı’na hazırlık, külfet paylaşımı, terörle mücadele, Rusya ve Çin gibi konuların olduğunu söyledi.

Stoltenberg, ittifak içinde sorunlar bulunup bulunmadığına ilişkin soruya cevaben, NATO’nun Avrupalı ve Kuzey Amerikalı müttefikleri her gün bir araya getirerek sorunları tartışma ortamı sağladığını ifade etti.

“Çoğu zaman müttefikler, aralarındaki konularda anlaşma sağlıyor ve kararlar alıyoruz. Ancak zaman zaman ticaret, İran nükleer anlaşması ve Suriye’nin kuzeydoğusundaki gibi konularda görüş ayrılıkları oluşuyor” diyen Stoltenberg, “Avrupa ve Kuzey Amerika arasındaki birlik için farklılıklarımızın üstesinden gelmeliyiz” vurgusunu yaptı.

NATO’nun anlaşmazlıklara rağmen gücünü koruduğuna dikkat çeken Stoltenberg, Avrupa’nın Kuzey Amerika’dan uzaklaşması halinde sadece ittifakın değil, Avrupa’nın da zayıflayacağını belirtti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...