Sözcü Plus Giriş

Ülkesindeki son geceyi böyle geçirmişti… Ve Morales Meksika’da!

Bolivya'da devlet karşıtı protestolar sebebiyle istifa eden Bolivya eski Devlet Başkanı Evo Morales, kendisine iltica hakkı tanıyan Meksika’ya iniş yaptı. Molares, burada gazetecilere yaptığı ilk açıklamada, "Hayatta olduğum sürece siyasetin içinde kalmaya devam edeceğim. Daha güçlü bir şekilde Bolivya’ya döneceğim” ifadelerini kullandı.

21:44 -

Eski Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, Pazar günkü istifasının ardından kendisine iltica hakkı veren Meksika hükümetinin sağladığı bir uçakla başkent Mexico City’e iniş yaptı.

 

Uçaktan indikten sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Morales, “Meksika'nın bana iltica hakkı tanıması hayatımı kurtardı. Hayatta olduğum sürece siyasetin içinde kalmaya devam edeceğim” açıklamasında bulundu.

İLGİLİ HABERİstifa eden Bolivya lideri Morales ülkesinden ayrıldıİstifa eden Bolivya lideri Morales ülkesinden ayrıldı

‘DAHA GÜÇLÜ DÖNECEĞİM’

Başkent Mexico City'de Meksika Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard tarafından karşılanan Morales, Meksika hükümetine teşekkür ederek, “Meksika hükümetine bana bu hakkı tanıdığı için teşekkür ediyorum. Ülkemden ayrı kaldığım için üzgünüm ancak daha güçlü bir şekilde Bolivya'ya döneceğim” ifadelerini kullandı.

FOTO: İHA – Morales ülkesindeki son geceyi böyle geçirmişti

İLGİLİ HABERSon dakika... Bolivya'da flaş gelişme! Ordu istedi, Morales istifasını açıkladıSon dakika... Bolivya'da flaş gelişme! Ordu istedi, Morales istifasını açıkladı

Bolivya’da gerçekleşen sokak gösterilerinin ardından istifa kararı alan Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, görevi bıraktıktan sonra geçirdiği ilk geceyi “Bu, darbeyle başkanlığı bıraktıktan sonraki ilk gecem” notuyla paylaştı ve kendisini saklayan Cochabamba Tropik Birliğine teşekkür etti.  DHA

Son güncelleme: 21:58 12.11.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more