Sözcü Plus Giriş

Sözleşmeli öğretmenlikte sözlü sınav heyecanı! Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları ne zaman?

MEB kadrolarında yer almak için sözleşmeli öğretmenliğe başvuru yapan birçok kişi şimdi sözlü sınav heyecanını yaşıyor. Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavları sürüyor, adaylar "Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusuna cevap arıyor...

09:40 -
Sözleşmeli öğretmenlikte sözlü sınav heyecanı! Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları ne zaman?

20 bin sözleşmeli öğretmenin ataması için yapılan sözlü sınavlar bugün itibariyle başlıyor. Sözlü sınavlar 30 Hazirana kadar devam edecek. Sözlü sınavların bitmesiyle sonuçlar için bekleyiş başlayacak.

SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN?

Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, 8-10 Temmuz’da alınacak ve 16 Temmuz’da sonuçlandırılacak. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin müracaatlar 2017-2018 KPSS sonuçlarına göre alınacak. Tercihlerin alınması ve atama işlemleri ile ilgili tarihler ise daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sayfalarında duyurulacak.

sözleşmeli öğretmenlik sözcü ile ilgili görsel sonucu

TERCİH SÜRECİ NASIL OLACAK?

Sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecek. Bu adaylar, en fazla 20 eğitim kurumu için elektronik ortamda tercihte bulunabilecek.

Tercihler, aynı il veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecek. Tercihler, herhangi bir il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne onaylatılacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more