Sözcü Plus Giriş

YKS taban puanları: Bölüm bölüm, üniversite üniversite YKS taban ve tavan puanları…

YKS maratonu sona erdi. Henüz sınav sonuçları açıklanmadı ama puanlarını hesaplayan öğrenciler taban ve tavan puan araştırmalarına başladı. YKS, TYT, AYT ve YDT'ye göre taban puanları haberimizde bulabilirsiniz. İşte bölüm bölüm, üniversite üniversite YKS taban ve tavan puanları...

11:00 -
YKS taban puanları: Bölüm bölüm, üniversite üniversite YKS taban ve tavan puanları…

YKS’ye giren adaylar, sınav sonrasında taban ve tavan puanlar merak konusu oldu. Üniversite tercihi yapacak adaylar YKS sonuçlarından önce seçecekleri bölümün taban puanını merak ediyorlar. 2018 yılı YKS verilerine göre taban ve tavan puanları haberimizin devamında bulabilirsiniz.

YKS ÖNLİSANS TABAN PUANLARI

YKS LİSANS TABAN PUANLARI

YKS TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?

Adaylar puanlarını ve mezun oldukları okul türlerini göz önünde tutarak hangi tablolardan tercih yapabileceklerini belirleyeceklerdir. Adaylar, sadece tercih yapabilecekleri tablolardan olmak koşuluyla girmek istedikleri yükseköğretim programlarını saptayacaklar, bu programların kodları ve adları ile bağlı oldukları üniversite ve fakülte/yüksekokul adlarını tercih sırasına göre yazacaklardır. Adayların, yükseköğretim programları arasından tercih yapmaya başlamadan önce, bu Kılavuzdaki tabloların hangilerindeki programlardan tercih yapma haklarının bulunduğunu belirlemeleri gerekir.

Son güncelleme: 13:51 18.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more