Sözcü Plus Giriş

Zonguldak’ın Ereğli ile Düzce’nin Akçakoca ilçelerinde gırgır ve trol tekneleriyle denize açılan balıkçılar, avladıkları bol miktarda hamsiyle limana dönmenin mutluluğunu yaşıyor.

Ereğli Limanı’ndan denize açılan balıkçılar, gece boyunca avladıkları 700 ton hamsiyle limana döndü. Batı Karadeniz’in en önemli limanlarından Düzce’nin Akçakoca ilçesinde ise balıkçılar, bir günde 30 tekneden 300 ton hamsi ile limana döndüler.

Ereğli Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İsmail Hakkı Köse, yaptığı açıklamada, iyi geçen sezon nedeniyle hem balıkçıların hem de vatandaşların yüzünün güldüğünü söyledi.

Ereğli Limanı’na farklı bölgelerden gelen balıkçıların binlerce kasa hamsi avladığını aktaran Köse, balıkların ülkenin her noktasına gönderildiğini kaydetti.

“50 KASA HAMSİ TUTULDU”

Köse, hamsideki bereketin devam etmesini dilediklerini belirterek, “Geceden bu yana yaklaşık 50 bin kasa hamsi tutuldu, bu da 700 ton hamsi yapar. Bu limandan çıkan balıklar Türkiye’nin her noktasına ulaşıyor.” dedi.

Geçen yıla oranla bu yıl hamsinin daha fazla olduğunu dile getiren Köse, balığın artmasıyla vatandaşların ucuz balık yeme fırsatı yakaladığını vurguladı.

Bu arada Türkiye’nin farklı bölgelerine gönderilmek üzere hamsi yüklenen kamyonlar, liman girişinde ve sahil güzergahında uzun kuyruklar oluşturdu. (AA)

İLGİLİ HABERBalıkçılar sezona hayal kırıklığıyla başladı: Palamut yokBalıkçılar sezona hayal kırıklığıyla başladı: Palamut yok

 

Son güncelleme: 16:14 04.11.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more