Bir Dilek Tut Derneği’nin yeni Yönetim Kurulu belli oldu

Lize Karaboğa Kaptan’ın Başkan, Ogilvy Türkiye CEO'su Emine Çubukçu'nun Başkan Yardımcısı seçildiği genel kurulda Boston Consulting Group Türkiye Genel Müdürü ve Yönetici Ortağı Burak Tansan Sayman, BSH Pazarlama Direktörü Hilal Eksel Merter de Sekreter Üye olarak belirlendiler.

Bir Dilek Tut Derneği’nin yeni Yönetim Kurulu belli oldu

Üç sene boyunca görev yapacak olan yeni yönetim kurulunda ayrıca Sabancı Holding Perakende Eski Grup Başkanı Ata Köseoğlu, Egon Zehnder İstanbul Kıdemli Ortağı Murat Yeşildere, The Walt Disney Company (TWDC) Türkiye, Yunanistan ve Kıbrıs eski Ülke Müdürü Sinan Ceylan (üye) yer alıyor.

Derneğin yedek listesi de yine iş dünyasının önemli isimlerinden oluşuyor. Zorlu Holding İletişim Yöneticisi Furkan Aydıncı, MG Medya Kurucu Ortağı Gönül Sayan Birkiye, Vodafone TV İçerik Müdürü Mert Yılmaz, Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü, Tema Vakfı Yönetim Kurulu Danışmanı Oben Akyol, Zorlu Enerji Pazarlama Müdürü Özlem Katırcıoğlu, Yöntem Communications Kurucu Ortağı Yöntem Akmen İnanç, Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye) yeni yönetim kurulunda yedek listede yer alıyorlar.

Hayati hastalığı olan çocukların dileklerini gerçekleştiriyorlar

Hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocuklara yönelik uluslararası bir oluşum olan Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye) 2000 yılından beri Türkiye'de faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye'de kuruculuğunu Carole Hakko'nun üstlendiği Bir Dilek Tut Derneği hayati tehlike taşıyan bir hastalıkla mücadele eden 3– 18 yaş arası çocukların kalplerinde yaşattıkları dilekleri gerçekleştiriyor.

Hayata geçen dilekler çocukların hayata tutunmalarını motive ediyor

Araştırmalara göre, dileği yerine gelen çocukların yüzde 42'si arkadaşlarıyla daha sağlıklı ilişkiler kuruyor yüzde 72'sinin enerji seviyesi ve canlılığı artıyor, yüzde 64'sinin hayata tutunma arzusu artıyor ve yüzde 39'unun tedavi sebebiyle yaşadıkları fiziksel sıkıntılar azalıyor. Bu yüzden tedavi altındaki tüm çocukların dileklerinin yerine gelmesi çok kritik bir öneme sahip.

Önümüzdeki üç yıl boyunca derneğin yönetim kurulu başkanlığını sürdürecek olan Lize Karaboğa Kaptan, “İş dünyasının önemli isimlerinden oluşan yeni yönetim kurulumuzda öncelikle amacımız, üyelerimizin kendi birikimi ve çevresini aktive ederek, hem kurumsal şirketlerle olan iş birliklerimizi, hem de bireysel bağışları arttırmak olacak. Ayrıca dernek olarak Türkiye’de bu alanda ilk akla gelen STK’lardan biri olmaya devam etmeyi hedefliyoruz. Bunların hepsinin ötesinde de Türkiye’de dileğinin gerçekleşmesini bekleyen tüm hasta çocuklara yardım elimizi uzatmak ve onlara umut olmaya devam etmek istiyoruz” dedi.

2019-2022 Dönemi Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye) Yönetim Kurulu

Asil Üyeler (Görev dağılımları ile)

Lize Karaboğa Kaptan: (Başkan)

Emine Çubukçu: (Başkan Yardımcısı)

Burak Tansan: (Sayman)

Hilal Eksel Merter: (Sekreter Üye)

Ata Köseoğlu: (Üye)

Murat Yeşildere: (Üye)

Sinan Ceylan: (Üye)

Yedek Üyeler (Alfabetik sıra ve şirketleri ile)

Furkan Aydıncı, Zorlu Holding İletişim Yöneticisi

Gönül Sayan Birkiye, MG Medya Kurucu Ortağı

Mert Yılmaz, Vodafone TV İçerik Müdürü

Murat Göllü, Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı

Oben Akyol, Tema Vakfı Yönetim Kurulu Danışmanı

Özlem Katırcıoğlu, Zorlu Enerji Pazarlama Müdürü

Yöntem Akmen İnanç, Yöntem Communications Kurucu Ortağı