Değnekçilere karşı harekete geçildi… Valeler ‘QR kodlu vale kimlik kartıyla çalışacak

İstanbullulara temiz ve güvenli otopark hizmeti sunan İSPARK, “değnekçi” olarak tabir edilen illegal işletmeciliği engellemek için uygun olan otoparklarda bariyerli siteme geçecek. Yasa dışı işletmecilik yapılan otoparkları tespit eden İSPARK, özellikle mesai sonrası yaşanan bu gibi durumlar için bazı otoparklarda çalışma sürelerini de uzattı.

Değnekçilere karşı harekete geçildi… Valeler ‘QR kodlu vale kimlik kartıyla çalışacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İSPARK, il genelinde 33 ilçede 500'e yakın otoparkı ile her gün ortalama 120 bin sürücüye hizmet veriyor. Özellikle açık ve yol üstü bazı otopark alanlarında, “değnekçilik” olarak nitelendirilen illegal işletmecilik olduğu yönünde ihbar alan İSPARK, sorunun çözümü için harekete geçti. İBB Beyaz Masa’ya gelen ihbarları değerlendirerek yasa dışı işletmecilik yapılan otoparkları tespit eden İSPARK, özellikle mesai sonrası yaşanan bu gibi durumlar için bazı otoparklarda çalışma sürelerini uzattı.

ÖNÜMÜZDEKİ AY BARİYERE GEÇİLİYOR

İllegal işletmecilerin tespit edildiği eski Galata Köprüsü yanı açık otoparkında bu şekilde önlem alındı. Gelen ihbarlar doğrultusunda, illegal işletmeciler tarafından kullanıldığı tespit edilen Beyoğlu Azapkapı Haliç Metro Otoparkı’nda önümüzdeki ay itibariyle bariyerli sisteme geçilmiş olacak.

İstanbul'a QR kodlu yaka kartlı valeler geliyor İlginizi Çekebilir İstanbul'a QR kodlu yaka kartlı valeler geliyor

İLLEGAL İŞLETMECİLİKLE MÜCADELE

Yasadışı işletmecilikle ilgili alınan bir diğer tedbir de fiziki olarak uygun olan otoparklarda bariyerli sisteme geçilecek. Konuyla ilgili açıklama yapan İSPARK Genel Müdürü Murat Çakır bazı otoparkların mesai saatleri bitiminde yetkisiz işletmecilerce işgal edildiğini belirterek “Güvenlik tedbirlerini artırmak amacıyla çalışma başlattık. Gerekli görülen otoparkların giriş ve çıkışlarına bariyer sistemi koyarak, kamera gibi güvenlik sistemlerini de devreye alacağız” dedi.

İSPARK, otopark alanlarını işgal eden kişi ve kişiler hakkında emniyet birimlerine önlem ve tedbir alınması yönünde başvuruda bulunuyor. Konunun kalıcı çözüme kavuşabilmesi için illegal işletmecilik yapan şahısları gören İstanbulluların, İBB Beyaz Masa ya da emniyet birimlerine ihbarda bulunması istendi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...