Sözcü Plus Giriş

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? İşte Kurban Bayramı ikramiyesi detayları…

Yılda iki kez verilen emekli bayram ikramiyelerinden ilki Ramazan Bayramı'nda verildi. Şimdi sıra Kurban Bayramı'nda verilecek bayram ikramiyesine geldi. Peki emekli bayram ikramiyeleri zamlandı mı, ne zaman yatacak?

10:08 -
Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? İşte Kurban Bayramı ikramiyesi detayları…

Emekliler Ramazan ve Kurban bayramlarında bin TL olmak üzere yılda iki kez ikramiye alıyor. 2019 yılında ikinci bayram ikramiyeleri için bekleyiş sürüyor. Kurban Bayramı’nde emekli bayram ikramiyelerinin ne zaman verileceği henüz belli olmadı.

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Ramazan Bayramı için ödenen ikramiyeyi 31 Mayıs’ta alan emekliler, Kurban Bayramı için ikramiyelerini Ağustos ayında alacaklar. Bu sene Kurban Bayramı 11-14 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak. Buna göre de ikramiyelerin 5-9 Ağustos tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor. Daha önce olduğu gibi yine biner lira olması beklenen ikramiyeler emeklilerin yüzünü güldürecek.

İkramiye ödemelerinin yapılacağı kesin tarih Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından duyurulacaktır.

BAYRAM İKRAMİYESİNİ KİMLER ALABİLİYOR?

SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri
Şehit yakınları ve gaziler
Ölüm aylığı alanlar
Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,
Geçici köy korucuları
Şeref aylığı alanlar
Şampiyon sporcular,
Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,
Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyesinden faydalanabilecekler.

YENİ EMEKLİ OLANLAR FAYDALANABİLECEKLER Mİ?

2019’da Kurban Bayramı’nın 11-14 Ağustos tarihlerine denk gelmesi ile ikramiyelerin 5 ila 9 Ağustos tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor. Bu tarihten önce emekli olanlar bin TL’lik bayram ikramiyesinden yararlanabilecekler.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more