Sözcü Plus Giriş

AKP’nin ilk belediyesi MHP’ye bırakıldı

Bursa’nın Yenişehir Belediyesi AKP’nin ilk belediyesiydi. AKP ile MHP arasındaki Cumhur İttifakı kapsamında görevdeki AKP’li Süleyman Çelik yerine MHP’li Davut Aydın belediye başkanı adayı olarak gösterildi.

Halil ATAŞ / Bursa
13:11 -
AKP’nin ilk belediyesi MHP’ye bırakıldı

Bursa'nın Yenişehir belediyesi, AKP kurulduğu dönemde ANAP’lı belediye başkanı Mehmet Kaya görevdeydi. İçişleri Bakanlığı, 2003 yılında Kaya'yı görevden alındı. Kaya'nın görevden alınmasının ardından Fazilet Partisi'nden meclis üyesi seçilen Bülent Hamdi Cingil partisi kapanınca AKP’ye geçerek, ilçede AKP'nin kurucu üyesi olmuş ve belediye başkanı seçilmişti. Böylelikle Yenişehir Belediyesi AKP’nin Türkiye’deki ilk belediyesi olmuştu.
bulent-hamdi

YENİŞEHİR BELEDİYESİ ADAYLIĞI MHP'YE BIRAKILDI

AKP ile MHP arasında yürütülen Cumhur İttifakının Yenişehir Belediye Başkan adayı MHP’li Davut Aydın oldu. MHP Bursa İl Başkanlığı'nda il yöneticileriyle gerçekleştirilen toplantıda bir araya gelen Cumhur İttifakı'nın adayı Davut Aydın, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.
mhp-adayi-1

Adaylık kararının kendisine tebliğ edildiğini söyleyen Aydın, şöyle konuştu: “Yenişehir Belediyesi Tahakkuk Servisi'nde yıllarca görev yaptım. Görev süresince de vatandaşlarımızın sorunlarıyla alakadar olup, gerekli kolaylıkları gösterdim. Bundan sonra da bu hizmet anlayışımızı taçlandırmayı hedefliyorum. İnşallah önümüzdeki dönem vatandaşımıza hizmet etmeyi sürdürmek nasip olacak”

2014 Yerel seçimlerinde Bursa Yenişehir'de AKP yüzde 44.6, MHP ise yüzde 41.3 oy almıştı.

Son güncelleme: android-time 13:14 16.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more