Sözcü Plus Giriş

Somali’deki patlamada hayatını kaybeden 2 Türk’ün cenazesi Türkiye’ye getirildi!

Sağlık Bakanı Koca, Somali'deki patlamada hayatını kaybeden 2 Türk vatandaşı ile yaralanan 16 Somalilinin uçakla Türkiye'ye getirildiğini bildirdi. MSB de TSK'ya ait uçağın Ankara'ya iniş yaptığını duyurdu.

21:53 -
Somali’deki patlamada hayatını kaybeden 2 Türk’ün cenazesi Türkiye’ye getirildi!

Somali’nin başkenti Mogadişu’daki terör saldırısında hayatını kaybeden Turan Sevi ve Mehmet Kaplan’ın cenazesi ile yaralanan 16 Somalili Türkiye’ye getirildi.

Aden Adde Uluslararası Havalimanı’ndan TSİ 15.00’te havalanan ve Mogadişu’daki terör saldırısında hayatını kaybeden 2 Türk vatandaşının cenazesi ile yaralanan 16 Somaliliyi taşıyan Türk Hava Kuvvetlerine ait A400M tipi askeri uçak, Etimesgut Askeri Havalimanı’na indi.

Hayatını kaybeden 2 Türk vatandaşının cenazesi, buradan alınarak ailelerine teslim edilmek üzere hastaneye götürüldü. Türkiye’ye getirilen yaralı Somaliler de tedavileri için çeşitli hastanelere sevk edildi.

Uçağı karşılamak için havalimanına gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, burada yaptığı açıklamada, dost ve kardeş ülke Somali’de meydana gelen patlamayı lanetleyerek üzüntülerini ifade etti.

Koca, Milli Savunma Bakanlığıyla yapılan hazırlıkların ardından Türk Silahlı Kuvvetlerine ait ambulans uçağı, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve cerrahlardan oluşan 20 kişilik bir sağlık ekibiyle dün akşam Somali’ye gönderdiklerini kaydetti.

Olayda hayatını kaybeden 2 Türk vatandaşının cenazesi ile yaralanan 16 Somalilinin uçakla Türkiye’ye getirildiğini belirten Koca, patlamada hayatlarını kaybeden Turan Sevi ve Mehmet Kaplan’ın yakınlarına başsağlığı diledi. AA

İLGİLİ HABERSomali'de bombalı saldırı: Ölenler arasında iki Türk de var!Somali'de bombalı saldırı: Ölenler arasında iki Türk de var!
Son güncelleme: 00:13 30.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more