Sözcü Plus Giriş

Bakan Pakdemirli’nin PKK’lı dediği kişi AKP’li çıktı!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin Amasya'da PKK'lı dediği vatandaşın 2010 yılından beri AKP üyesi olduğu ortaya çıktı.

Sozcu.com.tr
22:03 -

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Amasya’nın Taşova ilçesinde yaptığı konuşmada seçmene yönelik kullandığı ‘Adiler’ ifadesine tepkiler çığ gibi büyürken Pakdemirli o sözleri ‘PKK’lıyım’ diyen birine söylediğini ileri sürmüştü.

CHP’li Tuncay Özkan’ın yayınladığı bir videodaysa Pakdemirli’nin PKK’lı dediği kişinin 10 yıldır AKP’ye oy veren birisi olduğu ortaya çıktı.

İLGİLİ HABERPakdemirli: Miting alanında 'Ben PKK'lıyım' diyene söyledimPakdemirli: Miting alanında 'Ben PKK'lıyım' diyene söyledim

“TEPKİ GÖSTERMEK İÇİN SÖYLEDİM”

Videoda açıklamalarda bulunan kişi, “Bakan konuşmasında CHP İzmir belediye meclis üyeleri arasında PKK’lıların olduğunu söyledi. Bunların zihniyeti belli, bunlara oy verenler de aynı zihniyeti taşıyorlar, deyince ben de CHP’ye oy veren arkadaşlarım ve akrabalarım olduğu için her CHP’ye oy veren PKK’lıysa ben de PKK’lıyım diyerek tepki göstermek istedim. PKK’ya karşı bir sempatim elbette yok. Bakanın sözlerine karşı ben böyle konuştum” dedi.

İLGİLİ HABERBakan Pakdemirli meydandan muhalefete 'adiler' dedi | Son dakika haberleriBakan Pakdemirli meydandan muhalefete 'adiler' dedi | Son dakika haberleri

10 YILDIR AKP ÜYESİYMİŞ

Cebinden bir belge çıkaran kişi, 10 yıldır AKP’nin üyesi olduğunu söyledi ve “Sayın bakanım biz kimin kimlerle kol kola gezdiğini biliyoruz. Ben 10 yıldır cumhurbaşkanımla kol kola yürüdüm” ifadelerini kullandı.

Son güncelleme: 23:09 28.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more