Sözcü Plus Giriş

Bakırköy’de 1 Mayıs coşkusu

İstanbul'da 1 Mayıs kutlamalarının adresi Bakırköy Halk Pazarı'ydı. İşçiler, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlaması için alanı hınca hınç doldurdu. Öte yandan miting alanında verilecek konserler, Şanlıurfa'da yaşanan kazada 5 işçinin hayatını kaybetmesi nedeniyle iptal edildi. Kutlamaların ardından vatandaşlar saat 16:20 sıralarında dağılmaya başladı.

Güncellenme: 16:24, 01/05/2019
Bakırköy’de 1 Mayıs coşkusu

Şeyma ULUSOY, Tugay SADAY, Fatma VURGUN, Kubilay ALTUĞ/SÖZCÜ

İstanbul’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının yapılacağı Bakırköy Halk Pazarı’da coşku sabah saatlerinde başladı.

FOTO:SÖZCÜ

DİSK, KESK, TTB, TMMOB ve 1 Mayıs Bileşenleri tarafından gerçekleştirilen mitinge çok sayıda sendika, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu da temsilci ve üyelerini göndererek destek verdi.

FOTO:SÖZCÜ

Güvenlik önlemi alan polis ekiplyeri, arama noktalarında göstericilerin taşıdıkları pankartları da kontrol etti.

FOTO:SÖZCÜ

Katılımcılar, Bakırköy Halk Pazarı’na gitmek için kortej eşliğinde yürüyüşe geçti.

FOTO:SÖZCÜ

Bayrak ve flamaları hazırlayan gruplar zaman zaman çalan müzik eşliğinde halay çekti.

FOTO:SÖZCÜ

Grupların toplandığı alanlarda köfte, su ve simit satan çok sayıda seyyar satıcı da bulunuyor. Diğer tarafta miting alanındaki birçok alanda katılımcılar için su bırakıldığı görüldü.

FOTO:SÖZCÜ

Polis helikopteri de alan üzerinde havadan denetim yaptı.

FOTO:SÖZCÜ

KONSERLER İPTAL EDİLDİ

Öte yandan miting alanında verilecek konserlerin, Şanlıurfa’daki 1 Mayıs kutlamalarına katılmak için Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinden yola çıkan, işçileri taşıyan midibüsün devrilmesi sonucu 5 kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle, iptal edildiği duyuruldu.

FOTO: DHA

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Bakırköy Halk Pazarı alanında kutlayan kalabalık, kutlamaların ardından saat 16:20 sıralarında dağılmaya başladı.

FOTO: İHA

FOTO: İHA

Yayınlanma Tarihi:10:38,