CHP’li Muharrem Erkek: Ekrem İmamoğlu yine kazandı

İstanbul’daki ilçe seçim kurullarının yaptıkları araştırmaların sonucunu sosyal medya hesabından paylaşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, YSK'nın AKP'nin itirazları sonucu yaptığı araştırmalara ilişkin önemli bilgiler verdi. Erkek, "Başından beri söylediğimiz gibi AK Parti'nin itirazları mesnetsiz. İlçe seçim kurullarından alınan kararlar da bunu doğrulamaktadır. Ekrem İmamoğlu yine kazandı" dedi.

CHP’li Muharrem Erkek: Ekrem İmamoğlu yine kazandı

YSK’nın yapılan itirazlar sonucu yaptığı araştırmaları sosyal medya hesabında açıklayan CHP'li Erkek, “İstanbul İlçe Seçim kurullarından gelen kararlar inceleniyor. Tüm verileri aleyhimize yorumlasak dahi şu ana dek 18 ilçede kısıtlı ve hükümlü olanlara ilişkin 672 sayısına ulaşabildik. 39 ilçe toplamında kısıtlı veya hükümlü olup da oy kullanan seçmenin 1400’ü aşmayacağını görüyoruz. Ki bunlar içinde kesinleşmiş yargı kararı olmayanların oyları geçerli; YSK kendisi incelemeye gerek görmeden haksız itirazları reddetmeli. Çünkü sonuca etkili bir durum yok!” dedi.

Son Dakika… YSK, İstanbul'daki olağanüstü itirazları pazartesi görüşecek İlginizi Çekebilir Son Dakika… YSK, İstanbul'daki olağanüstü itirazları pazartesi görüşecek

“İMAMOLĞLU YİNE KAZANDI”

Ekrem İmamoğlu yine kazandı diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, açıklamasına şöyle devam;

“Başından beri söylediğimiz gibi AK Parti’nin itirazları mesnetsiz. İlçe seçim kurullarından alınan kararlar da bunu doğrulamaktadır. Ekrem İmamoğlu yine kazandı. Ülkemiz ve İstanbul için hayırlı olsun…” ifadelerini kullandı.

İŞTE O TWEETLER;

 

AKP, İstanbul'daki seçimlerde kısıtlı ve hükümlülerin oy kullandığını ve bunları sonuçları değiştireceğini ileri sürmüştü.